3 rady pro výběr perského koberce

Chcete si pořídit skutečně kvalitní a na první pohled luxusní koberec? V takovém případě vyberte léty prověřené perské koberce, které si udržují svůj krásný vzhled i po letech. Ale podle čeho vybrat ten nejlepší kousek, který perfektně zapadne právě do vašeho interiéru? S tím vám pomohou následující 3 praktické rady pro úspěšný výběr toho nejlepšího koberce.

Klasický i moderní design

Když chcete klasický perský koberec, pravděpodobně bude v odstínu typické červené barvy se zajímavými motivy květin a zvířat. Sladit takto vzorovaný koberec však může být poměrně problematické v moderním interiéru, který je plný barev, jednoduchých tvarů a podobně. Naštěstí najdete na internetovém obchodě také moderní koberce. Ty představují abstraktní barevné umění v mnoha různých variacích. Stačí si tak zvolit konkrétní variantu, která se krásně zkombinuje s ostatním vybavením v interiéru.

Luxusní provedení s certifikátem

Pro jistotu skutečné kvality ručně tkaného perského koberce vždy vybírejte modely s jasně doložitelným certifikátem pravosti. Vysoké jakosti však dosahují také strojově tkané kousky. Takový perský – koberec díky použití prvotřídních materiálů již odedávna značí luxus, bohatství a velmi dobrý vkus. Bude se skvěle hodit například pro kombinaci s koženou sedací soupravou a stane se poměrně výrazným doplňkem celého bytu.

Správné rozměry

Při výběru kusového koberce jsou důležité také správné rozměry. Pečlivě si promyslete, na jakém místě bude koberec umístěn, a na tomto základě zvolte vhodnou variantu. Nezapomínejte také na to, že s menšími modely se lépe manipuluje a mohou být jednodušší pro vyklepání. Pokud však chcete skutečně velký koberec, zvažte, jestli ho budete moci umístit pod nábytek, případně jak to vyřešíte s jeho položením v dané místnosti.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist