3 vánoční průšvihy: Nečeká vás některý z nich?

3 vánoční průšvihy: Nečeká vás některý z nich?
5 (100%) 1 vote

Vánoce by měly být svátky klidu, míru a rozjímání v kruhu rodinném. Ale málokterá rodina takové Vánoce někdy zažila. Pokud se nechystáte strávit Vánoce o samotě u filmu, pak je na vás nastraženo hned několik katastrofálních scénářů, kterým se budete snažit do vánoční večeře vyhnout. Které to jsou a jak přežít celý Štědrý den bez újmy?

Vánoční dárky, o které nikdo nestojí

S vánočními dárky to vůbec není snadné. A je jedno, jestli řešíte vánoční dárky pro ženy nebo vánoční dárky pro muže. Musíte nejen zvládnout obdarovat všechny přítomné dárkem, jehož hodnota bude zhruba stejná, jako hodnota dárku, který dají oni vám. Už to je celkem loterie. Co ale když stejný vánoční dárek pro tátu koupíte se sourozencem oba?

Tip: Před Vánoci se s rodinou a přáteli domluvte a dejte dohromady tipy na vánoční dárky a rozdělte si je. Zkuste se taky se všemi domluvit cenovou hranici, do které si budete vzájemné dárky kupovat. A když vás nic originálního nenapadne, pořiďte praktické dárky, které obdarovaný zaručeně využije.

Když se sejdou u jednoho stolu nejrůznější osobnosti

To, zda vás čeká příjemný večer, závisí hlavně na tom, s kým ho budete trávit. Kompletní složení osazenstva ovlivnit nemůžete, ale určitě můžete ovlivnit, zda ke štědrovečerní večeři pozvete přítele, kterého nemůže vystát tetička. Nebo zda se rozhodnete, jestli pozvete sestřenice, které spolu už dva roky nemluví.

Tip: Pokuste se rizika minimalizovat, a když se jim nepůjde vyhnout, alespoň dotyčné osoby posaďte co nejdále od sebe. A třeba si s nimi před večeří promluvte a všechny požádejte, aby vzájemné neshody hodily za hlavu (alespoň, dokud jsou pod vaší střechou).

Když si Štědrý den ani trochu neužijete

Kapr se spálil na uhel. Stromeček jste kupovali na poslední chvíli, takže je to takové ošklivé koště. Došel vám vánoční balicí papír, tak balíte do kytičkovaného. Maminka se pohádala s tetou. Pes vám rozkousal dárky, co už byly zabalené. Kočka rozbila vánoční ozdoby. Strejda se opil ještě před obědem.

V tom zmatku máte chuť se vším fláknout a na oslavu nějakých Vánoc se úplně vykašlat. A to je ta největší katastrofa, jaká vás může na Vánoce potkat. Necháte si je zkazit, zbytečně se budete rozčilovat a kvůli tomu vám v televizi uteče nejoblíbenější pohádka.

Nekazte si Vánoce drobnými neshodami, sedněte si s cukrovím a vaječňákem k televizi a užívejte si, že máte celou rodinu pohromadě. No a co, tak nejsou úplně perfektní reklamní rodina. Ale je vaše a vy budete za spoustu let na všechny vánoční katastrofy vzpomínat s úsměvem.

Užijte si to!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist