4 tipy na levnější tisk, které zvládne i naprostý „amatér“

4 tipy na levnější tisk, které zvládne i naprostý „amatér“
5 (100%) 1 vote

Tisknout levněji mohou i ty z Vás, které se v počítačích a tiskárnách nijak zvlášť nevyznají. Stačí „pouze“ dělat chytrá rozhodnutí při nákupu a používání spotřebního materiálu, nespokojit se se standardním nastavením tiskáren.

  1. Kupujte kvalitní „neoriginální“ náplně

Ušetříte až 60 %, při zachování kvality tisku a výtěžnosti náplně (viz níže). Navíc, získáte pojištění proti poškození tiskárny a telefonickou podporu zdarma. Ano, ještě více můžete ušetřit, pokud budete prázdné cartridge plnit injekčně či kupovat tzv. „garážové“ neoriginální náplně. Zde ovšem riskujete poškození tiskárny a výrazně zhoršenou kvalitu tisku. Pokud se chcete dozvědět více o „značkových“ neoriginálních náplních, navštivte tuto stránku webu Tisknulevne.cz.
tl_znacka

  1. Zaschlé náplně nevyhazujte, ale „opravte“

Pokud tisknete opravdu velmi málo, může se Vám stát, že náplň v cartridge zaschne. V tomto případě však není vždy nutné cartridge vyhazovat. Nejdříve se pokuste ji „opravit“ dle tohoto návodu.

 

  1. Tiskněte černobíle

V případě, že máte barevnou inkoustovou či laserovou tiskárnu a potřebujete si vytisknout dokument, u kterého vzhled nehraje velkou roli, vytiskněte jej černobíle či v „odstínech šedé“. Tuto možnost nabízí prakticky všechny barevné tiskárny. Platí, že černá náplň je levnější, než barevné náplně a navíc, černé náplně jsou často větší, tj. nemusíte je objednávat tak často, jako barevné náplně.

  1. Zmenšete okraje, dostanete více textu na menší počet stránek

Viz ukázka níže. Tím, že zmenšíte okraje ze standardních 2,5 cm např. na 0,5 cm, dostanete na stránku o cca 12 řádků textu více! Tímto nešetříte na náplni, ale na použitém papíru.

 

Znázornění zmenšení okrajů v Microsoft Word

obrazek1

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist