5 tipů na uklidňující domácí koupel

5 tipů na uklidňující domácí koupel
Ohodnoťte článek!

Je za vámi náročný den v práci a před vámi další únavné povinnosti? Poradíme vám, jak si připravit koupel, ve které se opravdu uvolníte.

Za relaxačními účinky koupelí nemusíte jezdit do lázní, ani jiných zařízení. Uklidňující vanu si můžete připravit i doma v koupelně za pomocí běžně dostupných věcí. Co si připravit  kromě vany a teplé vody?

 

Svíčky, vůně

Nejvhodnější svíčky pro uklidňující koupel jsou ty, které uvolňují nejrůznější vůně. Vhodné jsou například levandulové, kvůli silnému aroma, ale připravit si můžete jakoukoliv vůni, která je vám příjemná a uklidňuje vás. Kromě vůně navodí svíčky příjemnou atmosféru a matné pološero je na relaxaci ideální. Pokud máte doma aroma lampu, můžete si do koupelny připravit i tu. Éterické oleje mají skvělý vliv na fyzický stav i psychiku, například vůně grepuantidepresivní účinky, eukalyptus zas uvolňuje dýchací cesty.

 

Hudba

Kromě oblíbeného CD, které vám leží vždy na vrchu, lze zakoupit sadu písní přímo určených k relaxaci nebo meditaci. Nejčastěji se jedná o čistě akustickou hudbu nebo zvuky přírody. Hudba by měla být pomalá, tichá a uklidňující.

 

Minerální sůl

Oblíbená lázeňská metoda je snadno dostupná i ve vašem domově. Stačí zakoupit pytlík minerální soli do koupele ( i ta často bývá obohacená o nejrůznější vůně) a asi 300-500 gramů rozpustit ve vodě před tím, než se půjdete koupat. Tato sůl má totiž na tělo blahodárné účinky. Zpevňuje pokožku a zlepšuje krevní oběh.

 

Bylinky

Koupel lze obohatit o výluh z čerstvých či sušených bylinek. Směs bylinek do koupele se dá zakoupit hotová, ale pokud je máte doma k dispozici, můžete si je sama zkombinovat a namíchat. Hotovou směs můžeme dát do plátěného pytlíčku a ten nechat vyluhovat ve vodě, ve které se koupeme. Nebo lze z bylinek předem vytvořit nálev, který si do lázně po přecezení přidáme.

 

Délka koupele, teplota vody

Voda by měla být příjemně teplá, ale ne horká. To nedělá dobře ani krevnímu oběhu, ani samotnému tělu. Ideální délka lázně je asi 20 minut, než se pokožka začne rozmáčet.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist