5 tipů pro krásné vlasy

5 tipů pro krásné vlasy
5 (100%) 1 vote

Která žena by se nechtěla pyšnit hřívou krásných a zdravých vlasů? Myslíte si, že za krásný vlasy stojí správné geny, nebo spousta peněz v salónech? Kdepak! Krásné a zdravé vlasy můžete mít také. Stačí dodržovat těchto 5 snadných rad.

Důkladné mytí. Ale nic se nesmí přehánět!

Mytí vlasů je samozřejmou součástí péče o vlasy. Ale pokud si myjete vlasy každý den, nijak ke kráse svých vlasů nepřidáváte. Právě naopak! Pokud se vaše vlasy hodně mastí, je to jejich obrana proti častému vysušování, které způsobujete právě příliš častým mytím. Vlasy si tedy myjte maximálně dvakrát či třikrát týdně. Vždy použijte kondicionér a ujistěte se, že jste vlasovou kosmetiku pečlivě opláchla.

Tip: Vlasy oplachujte studenou vodou. Zajistíte jim tak zářivý lesk.

Zastřihávejte

Aby byly vaše vlasy na pohled krásné, je třeba se zbavit slabých a roztřepených konečků. Zastřihnutím dáte vlasům šanci, aby byly silné a zdravé. Jednou za pár týdnů (podle toho, jak rychle vaše vlasy dorůstají) je zastřihněte. Nemusíte kvůli tomu ani ke kadeřníkovi – stačí si pořídit profesionální kadeřnické nůžky.

Zvolte správnou vlasovou kosmetiku

Ne nadarmo je na trhu nepřeberné množství vlasové kosmetiky pro nejrůznější typ vlasů. Pokud nevíte, co vaše vlasy potřebují, poraďte se s odborníkem. Někdy mají totiž vlasy více potřeb najednou – například barvené vlnité vlasy potřebují dostatek hydratace a současně ochrany před vyblednutím barvy.

Tip: Jednou za týden použijte vlasovou kúru, která dodá vaší kštici dostatek hydratace a živin.

Použijte správný kartáč

Pokud chcete svým vlasům dopřát to nejlepší, přestaňte používat kartáče z kovu a umělé hmoty. Pořiďte si kvalitní kartáč s přírodními štětinami. Zabráníte tak lámání a třepení vlasů. Stejnou službu vám udělá také dřevěný hřeben se zakulacenými zuby.

Tip: Mokré vlasy nikdy nekartáčujte. Raději je jen pročešte prsty.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist