Abyste měla krásné vlasy, musíte se o ně nejen starat, ale vědět, jaký je jejich typ

Abyste měla krásné vlasy, musíte se o ně nejen starat, ale vědět, jaký je jejich typ
Ohodnoťte článek!

Přestože se o vlasy staráte, používáte vlasové masky, kondicionéry, kvalitní šampony, stále se vám lámou, nelesknou se, vypadávají a jsou vysušené? Možná je to tím, že používáte přípravky určené na jiný typ vlasů, proto je důležité vědět, jaké jsou právě ty vaše a dodat jim to, co skutečně potřebují a co jim chybí.

Mastné, suché, nebo normální?

Dříve, než si koupíte nový drahý šampon nebo jiný přípravek, zjistěte, jaký typ vlasů máte. Není těžké to rozpoznat, pokud si ale přece jen nejste jistá, poradí vám kadeřník nebo dermatolog. Až poté zajděte do drogerie a pečlivě si přečtěte složení a určení, pro jaké vlasy je daný přípravek doporučován.

Vlasy se mastí nebo nemastí podle toho, jaká je rovnováha mezi vodní a tukovou vrstvou pokožky hlavy. Jestliže je vyrovnaná, jedná se o normální vlasy. Snadno se upravují, a jestliže o ně pravidelně pečujete, jsou naprosto v pořádku. Běžně jim stačí umývání šamponem a kondicionérem, občas je dobré dopřát jim živiny prostřednictvím masky nebo balzámu.

Mastné vlasy poznáme tak, že jsou u hlavy těžké, splihlé a je těžké docílit nadýchaného vzhledu. Tady je na místě používat šetrné přípravky nedráždící pokožku hlavy, protože při agresivních přípravcích by se mohla pokožka bránit a zvýšit produkci mazu. Při sušení je příliš nedrhněte ani nekartáčujte, vodu spíše vymačkávejte a dopřejte jim pohodu zabalením do ručníku. S přípravky to nepřehánějte, tady je méně více.

Jestli jsou vaše suché, podobají se slámě, jsou nepoddajné a bez kulmy nebo žehličky je těžké se s nimi „domluvit“, to jim ale paradoxně ještě víc škodí, přesušují se. Není dobré je sušit horkým vzduchem, lepší je nechat je uschnout volně. Kdybyste chtěly fén přece jen použít, nastavte jen vlažný nebo studený vzduch. Pomůžete jim, budete-li používat 2x týdně kondicionér nebo masku, oplachovat byste je měly vlažnou nebo dokonce studenou vodou. Budou vypadat uhlazeněji.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist