Akvárium: Víc než jen stylová dekorace!

Akvárium: Víc než jen stylová dekorace!
5 (100%) 1 vote

Udržované, dobře vybavené akvárium plné exotických barevných tvorů dodá každému interiéru šmrnc a nádech originality. A co teprve velké akvárium, které slouží jako pomyslná příčka rozdělující prostor! Také patříte k obdivovatelům takových akvárií? A věděli jste, že si takové akvárium zvládnete zařídit také?

Založení akvária je hračka: Zvládnete to levou zadní!

Uchvátila vás představa exotických ryb prohánějících se vaším obývákem? Chcete pomocí akvária vytvořit zajímavou atmosféru, nebo ho využít k rozdělení prostoru? Nebo chcete mít doma živé tvory nenáročné na péči a čas?

Tip: Na akvamex.cz najdete nejen všechny akvaristické potřeby, ale také podrobný návod, jak zprovoznit akvárium.

Už jste rozhodnuti? Tohle byste měli vědět:

  • Rozmyslete si, kam akvárium umístíte. Umístění je třeba mít ujasněné kvůli volbě velikosti a tvaru nádrže, ale také z důvodu, že již zprovozněné akvárium již není vhodné přemisťovat.
  • Určete velikost nádrže. Ta by měla odpovídat umístění akvária, ale především potřebám jeho budoucích obyvatel. Dodržte také zásadu, která říká, že šířka akvária by měla být větší než výška.
  • Vyberte vybavení akvária. Pokud chcete mít v akváriu rostlinky, na dno použijte říční písek. Dekorační horniny jako žulu, čedič, křemenec nebo břidlici můžete použít dle libosti. Vápenec a opuky se ale používají především ke zvýšení pH.
  • Vybavte se správnou technikou. Akvaristické potřeby nabízejí široký výběr sortimentu, ale vy se ze začátku soustřeďte na to nejdůležitější. V akváriu je třeba udržovat správnou teplotu a světlo, takže se neobejdete bez osvětlení, topítka a filtru.
  • Zařízené akvárium je třeba nechat usadit několik dní či týdnů před tím, než do něj vpustíte rybičky. Ty můžete vybírat podle vzhledu, ale vždy se ve zverimexu poraďte, jaké mají rybičky požadavky na prostředí, teplotu a zda se budou mezi sebou dobře snášet.

Zprovoznění akvária není vůbec tak složité a zvládne jej opravdu každý. Stačí mít jen chuť a trochu volného času. Jakmile akvárium zařídíte, je téměř bezúdržbové a parádu vám bude dělat hodně dlouho. Pustíte se do toho?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist