Až polovina českých mazlíčků trpí nadváhou. Co s tím?

Až polovina českých mazlíčků trpí nadváhou. Co s tím?
Ohodnoťte článek!

Velká část českých psů i koček trpí nadváhou. Páníčci jim chtějí ukázat, jak je mají rádi, a tak jim podstrojují jednu dobrotu za druhou. A oni spokojeně baští. Poznáváte se? A napadlo vás někdy, že tím svému miláčkovi můžete ubližovat a výrazně zkracovat jeho život?1082-sportmix-hunters1

Zvíře s nadváhou má nejen méně kvalitní, ale také výrazně kratší život. Až polovina českých mazlíčků trpí nadváhou a z toho je polovina z nich dokonce obézních. Máte podezření, že i váš mazlíček není tak úplně v kondici?

Správná strava a dostatek pohybu = klíč ke šťastnému životu vašeho mazlíčka

Kvalitní a správně dávkované krmivo pro psy a kočky je základ zdravého životního stylu každého psa i kočky. Vždy dodržujte doporučené dávkování, které najdete uvedené na každém balení krmiva, pamlsků i konzerv pro psy i kočky.

Naučte svého mazlíčka na pravidelnou stravu a pravidelné procházky. Krmení by mělo probíhat jednou denně v doporučené dávce a vždy ve stejný čas. Nedojedenou porci po určité době odeberte a misku vraťte na své místo až další den zase v době krmení. Krmivo je vhodné podávat až po procházce, nikoliv před ní.

Dbejte na pravidelný pohyb, nepřehánějte to s pamlsky a obrňte se trpělivostí, protože ty smutné oči vás budou pozorovat každý den. Ale děláte to přeci pro jeho dobro, ne?

Tip: Pokud váš mazlíček přibral po kastraci, vyzkoušejte speciální stravu pro kastrované psy a kočky – neobsahuje tolik kalorií a i menší porce zasytí více než klasické granule.

Jak poznat, že je váš chlupáč při těle?

Nejpřesnější odpověď vám samozřejmě poskytne vás veterinář, ale jsou znaky, podle kterých můžete nadváhu svého mazlíčka poznat sami:

  • Nelze nahmatat žebra, nebo jsou znatelná až pod vrstvou tuku
  • Není viditelný pas (toto platí pro pejsky)
  • Zvíře je pomalé a líné
  • Má zrychlený tep i dech
  • Často spí a zdá se rozmrzelý

Poznali jste v těchto znacích svého miláčka? Pak je třeba jednat!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist