BMI index pomáhá zjistit, zda nejste obézní. Výpočet je velmi snadný

Máte při pohledu do zrcadla pocit, že byste potřebovali zhubnout nějaký ten kilogram? K lepší orientaci a zjištění, zda netrpíte nadváhou, vám může pomoci jednoduchý výpočet BMI.

BMI index, tedy zkratka anglických slov Body Mass Index, se vypočítá vždy z aktuální tělesné hmotnosti a výšky postavy. Zjistit se dá z domova, stačí, když se pro něj využije BMI kalkulačka. Naleznete ji na některém ze specializovaných webů. Jde o zjednodušené číslo, které nemůže nikdy přesně uvést, zda máte nadváhu, ale je jistým prvkem, jenž vám alespoň napoví.

Jaké hodnoty BMI jsou rizikové?

Člověk má mít v ideálním případě BMI index v hodnotách mezi 20 – 25. Je-li výpočet BMI vyšší než 25, dá se předpokládat, že trpíte nadváhou, u hodnot kolem 30 a víc už se dokonce hovoří o obezitě. Vyšší tělesná hmotnost přitom může znamenat mnoho zdravotních rizik. Lidé s nadváhou a obezitou častěji mívají problémy se srdcem, cévami, trápí je vysoký krevní tlak, ale také například cukrovka apod.

Co dělat, když vám vyjde vysoký BMI index?

Výpočet BMI rozhodně nelze podceňovat, jestliže vám ukáže vysoké hodnoty. Pak je ideální spojit se s odborníky a poradit se, jakým způsobem začít hubnout. Určitě je na místě změna jídelníčku, do něhož bude zapotřebí zařadit zdravější potraviny, méně tučných jídel, zeleninu a ovoce. Sestavit lze rovnou akční dietní plán, díky němuž budete mít každý den kaloricky vyváženou stravu tak, aby vaše tělo zbytečně neukládalo další tuky. Kromě toho vám každý odborník poradí, že je nutné změnit vaše zvyky. Je zapotřebí začít žít aktivněji, hlavně se více pohybovat.

Výpočet BMI vám tedy rozhodně neuškodí. Alespoň si uděláte jasnou představu o tom, zda vaše tělesné proporce odpovídají normě, nebo je nutné co nejdříve začít s hubnutím.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist