Byt i prodejna v industriálním stylu

Byt i prodejna v industriálním stylu
5 (100%) 1 vote

Obchodů a prodejen je všude spousta a konkurence je tak veliká. Dávno už se nekonkuruje pouze kvalitou nebo pestrostí sortimentu, ale důležitou roli sehrává prostředí, tedy samotná prodejna. Lidé se chtějí cítit dobře a musí si prodejnu zapamatovat. Zkuste to v netradičním stylu jako je industriální.

Co je industriální styl?

Představte si starou továrnu. Hlavní roli hraje kov a neopracované materiály. Vše je funkční a praktické. V takovém stylu se nese industriální styl. Všechny materiály jsou přiznané, koukají cihly, kabely i kovové trámy. Hodí se do loftů, vysloužilých fabrik nebo staré kotelny.

Prostory, které mají duši, jsou originální a je v nich možnost provozovat obchod, je stále méně a méně. Proto se spolu si industriálním stylem začínají využívat prostory, které rozhodně nebyly určené k bydlení ani k obchodování.

Byty a obchody se dělají ze starých továren, fabrik, kotelen nebo přístavních doků či nákladních lodí. Zkrátka místa, určená pro bohémský styl života, kde vévodí vysoké stropy, prosklené tabule, odkryté zdivo…to vše přináší volnost a svobodu.

Stará továrna jako obchod? Proč ne!

Zákaznici si musí vaši prodejnu zapamatovat a cítit se v ní příjemně a musí je nejen váš produkt, ale také prostor bavit. Proto čím je prostor originálnější, tím lépe. Industriální styl všechny podmínky splňuje.

Není potřeba malovat, ani pokládat podlahu

Kouzlo industriálního stylu je v jeho čistotě, strohosti a drsnosti. Důraz se klade na přiznané materiály, to znamená, že cihlové stěny se neomítnou do hladka, kabely se neschovají do lišty a podlaha se nechá taková jaké je, většinou betonová. To znamená, že spousta věcí je bez práce a velké investice.

Pokud najdete starou továrnu nebo jen místnost, jistě bude plná původního vybavení. Rozhodně se nevyplatí ho vyhazovat, i když už dávno nefunguje. Vše se dá zrenovovat a použít jako vybavení do prodejny.

Ze starého nepoužitého větráku se může stát krásná stojací lampa v industriálním vintage stylu nebo se může starý ponk i se svěrákem proměnit v prodejní pult, nebo staré skřínky ze šaten na prodejní regály.

Kov hraje hlavní roli

Industrální styl si na nic nehraje a nic nepředstírá, proto interiér přiznává své stáří i použitý materiál. Zásadním materiál byl v provozech kov. Vydržel vše co v halách a fabrikách dělo. Používal se a dnes se v industriálním stylu používal především hliník, ocel a železo.

Základem je nijak povrch nevylepšovat. Pouze zbavit rzi, natřít ochrannou vrstvou, ale nijak nebarvit apod. Zkrátka nechat materiál v původním stavu i s patinou nebo menší rzí. Pokud je materiál v horším stavu, můžete zvolit barvy jako je šedá, antracitová.

Hra světel

Základní je ústřední světlo, zvláště v prodejně, kde je nutné vidět na prodávaný produkt. Ale pouze ústřední světlo nestačí, příjemnou atmosféru dotváří stojací lampy, podlahové reflektory na stativových nohách nebo zavěšené lucerny. Kabely nechte koukat.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist