Být krásná po porodu: jak na to?

Být krásná po porodu: jak na to?
5 (100%) 2 votes

Říká se, že těhotné ženy i novopečené maminky mají v sobě kouzlo, které je dělá krásnými. Porod ale na ženském těle zanechá viditelné stopy. Není hříchem snažit se znovu dostat do formy a cítit se opět sama sebou. Poradíme vám, jak můžete po porodu získat své původní křivky a vypadat nejen „jako máma“.
Ze stránek časopisů na nás útočí obrázky celebrit, které krátce po porodu vypadají, jako by za ně porod absolvovala jejich asistentka. Získat zpět tělo jako před porodem je ale velmi těžké, zejména pokud na rozdíl od hollywoodských hereček nemáte k dispozici sehraný tým osobních trenérů a výživových poradců.

02
Šestinedělí ve znamení bohémské módy

V boji s kily navíc se musíte vybavit především disciplínou a trpělivostí. Představa, že budete měsíc po porodu běhat v bikinách po pláži štíhlá jako laň, je nereálná. I proto, že ve vás úřadují „maminkovské“ hormony a tělo potřebuje čas, aby se vzpamatovalo ze samotného porodu. Vaše břicho bude ještě 6–10 týdnů po porodu zvětšené a dietami si v tomto období jen uškodíte.
Nepočítejte ani s tím, že se po návratu z porodnice okamžitě zbavíte těhotenského oblečení. Neberte to ovšem jako prohru – právě vhodně zvolené oblečení vám v tomto období pomůže získat větší sebevědomí i bez hubnutí. Čerstvé maminky znají spoustu triků, jak zakrýt nedostatky a zvýraznit své přednosti. Zásobte se plejádou jeggín, legín, dlouhých vršků… a vrstvěte. Tuniky, volné halenky a splývavé kardigany budou vašimi spojenci a šikovně zakamuflují povolené bříško.

01
A co pak? Zvedněte činku… nebo miminko.

Pod hezkou tunikou se kila navíc sice schovají, ale nezmizí. I s miminkem si ale můžete najít chvilku na cvičení. Pro začátek jsou nejlepší rychlé procházky, nebo třeba fitness cvičení s kočárkem v parku (cvičení probíhá například tak, že kočárek používáte pro různé výpady). Věděli jste například, že miminko můžete použít jako „závažíčko“ pro posilování problémových partií? Stačí vědět jak na to, nebo se přidat k některému z fitness kurzů pro maminky.

uvodni fotka
Strie a plandavé břicho: nechtěné památky na porod

Strie, bělavé jizvičky s efektem natrhnuté kůže, známe asi všechny. Po porodu se jim bohužel nevyhnete a nezbavíte se jich cvičením ani zdravou stravou. Dalším strašákem je povislé břicho, které vám zůstane i po zhubnutí. Jednou z možností, jak s těmito nepříznivými změnami definitivně zatočit, je abdominoplastika (plastika břicha). Jde o operativní zákrok, po kterém si 2–3 dny poležíte na klinice a musíte počítat s několikatýdenní rekonvalescencí. Výsledek je ovšem výrazný – získáte krásné bříško bez strií a povolené kůže. Po operaci vám zůstane jen tenká jizva hluboko v podbříšku, kterou snadno překryjete prádlem.
I po porodu může být žena krásná. Trikem je nepřestat o sebe pečovat a udělat vše pro to, abyste se znovu cítila doma ve vlastním těle.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist