Cena zlata se může měnit ze dne na den

Cena zlata se může měnit ze dne na den
Ohodnoťte článek!

Už vás nebaví se dívat na to, jak má váš soused každý rok u domu nové auto, zatímco vy už deset let jezdíte stejnou Škodovkou? Můžete tento stav změnit, a to do konce i bez nutnosti hledání nového zaměstnání. Hodně lidí například zbohatlo investováním do těch správných komodit.

Můžete se samozřejmě zaměřit prakticky na cokoliv, ovšem nemáte-li ještě praxi ani znalosti, bude pro vás nejlepší vybrat si něco srozumitelného, třeba zlato.

Komodita, po které stále touží celý svět

Španělské impérium kdysi díky americkému zlatu patřilo mezi nejmocnější země na světě a stejný blýskavý kov mohl nakonec kvůli velké inflaci i za jeho pád. Kvůli zlatu se zrazovalo, zabíjelo, zotročovalo i válčilo.

V současné době už to naštěstí neplatí, nicméně o žlutý kov je pořád obrovský zájem. Dnes ho poptávají hlavně výrobci elektroniky, kteří ho potřebují primárně pro jeho vodivost. Jsou zde samozřejmě mnohem levnější kovy, které rovněž dokáží docela dobře vodit elektřinu, ovšem na zlato většina z nich nemá.

Proto se stále jedná o velice žádanou surovinu, jejíž hodnota se jen málokdy mění ze dne na den. Nicméně se mění, jinak by nemělo smysl nakupovat investiční zlato.

Počkejte na dobrou příležitost

Cena zlata se odvíjí od celé řady faktorů. Některé mohou mít lokální podobu, třeba záplavy v místech těžby, ovšem i dění na světových burzách je docela zásadní prvek. Hodně s hodnotou zlata cloumá kupříkladu dolar.

V době, kdy je americká měna na dně, je dobré zlato díky jeho vzrůstající hodnotě prodávat, zatímco silný dolar znamená dobrou příležitost pro nakupování.

Pořídit si můžete jednak slitky, jednak mince. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. V případě slitků však nejde o tuzemskou práci. V naprosté většině případů se jedná o švýcarský produkt. Mince ale jsou často ryze české. Některé modely mají dokonce i velkou sběratelskou hodnotu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist