České domácnosti začínají chytře investovat do zlata. Jaké to přináší výhody?

Dávno pryč jsou doby, kdy si zlaté cihly pořizovali pouze movití investoři. Výjimku dříve tvořili snad jen sběratelé, kteří vkládali své peníze do zlatých mincí jako další formy investičního zlata. Dnes se ale ukazuje jasný a pozitivní trend. České domácnosti zjistily, že nákup investičního zlata má smysl i v menších objemech.

Cena zlata neklesá

Snad každému člověku je jasné, že zlato patří k velmi žádaným komoditám po celém světě, na němž jsou ho jen značně omezené zásoby. Právě z tohoto důvodu jeho cena neustále v průběhu let roste, byť jsou někdy viditelné také výkyvy směrem dolů. Vždy je však jen otázkou chvíle, než se vše vrátí do původních, ba vyšších hodnot.

U zlata se nemusíte bát inflace

Pro drobnější investory, jimiž se stávají právě typické české domácnosti, je zlato výhodné zejména tím, že nepodléhá inflačním tlakům. Peníze vlivem inflace ztrácejí na své reálné kupní síle, jednoduše si za ně koupíte méně než před pár lety. U zlata však toto neplatí.

Dalším argumentem a důvodem pro investici do zlata je osvobození od DPH při jeho nákupu. Jde o velké plus oproti třeba investicím do nemovitostí, u nichž navíc musíte obvykle počítat s pořizovacími náklady v řádech milionů korun. Investiční zlato v podobě cihliček či mincí si oproti tomu můžete koupit třeba jen za pár tisíc korun, čímž se stávají daleko dostupnější pro širokou veřejnost.

Investiční zlato se dá pořídit velmi jednoduše

Chcete-li si jako investici zvolit zlato, nemusíte už dělat žádné složité úkony. Stačí si zadat do vyhledávače spojení „investiční zlato“ a najdete několik prodejců. S prémiovou nabídkou přichází prodejce na webu zlate-mince.cz, který má jinak sídlo v Obecním domě v Praze. V jeho sortimentu najdete zlaté cihly a mince z předních rafinérií. Vybírat si lze z mnoha variant produktů.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist