Co je dobré vědět o micelární vodě kromě toho, že perfektně čistí pleť?

Co je dobré vědět o micelární vodě kromě toho, že perfektně čistí pleť?
5 (100%) 1 vote

Následující situaci jistě důvěrně znáte. Chystáte se na párty nebo jinou důležitou společenskou akci a chcete vypadat skvěle. Nalíčíte se, vyrazíte do ulic, užijete si večer a domů se vrátíte utahaná jako kotě. Jenomže co s nánosem make-upu a líčidly, které bohužel nemají samočistící schopnost? Zítra je sice taky den, ale pleť vám za takový přístup nepoděkuje. Kéž byste měla po ruce přípravek, který by vám čištění usnadnil… Začněte používat micelární vodu a máte po problému!

Líčení je zábava, odličování horor. Tak hodnotí dva související procesy většina žen. Ty rafinovanější však dávno používají micelární vodu, která jim šetří čas i starosti. Kosmetický „zázrak“ umožňuje perfektní vyčištění pokožky v jediném kroku.

Proč se micelárka neoplachuje vodou?

Micelární voda má z chemického hlediska „podobné“ složení jako saponát, ale přesto se neoplachuje vodou. Možná vás napadlo, že takový „dryják“ přece nemůže pleti prospívat… Opak je pravdou – jakmile si obličej vyčistíte micelárkou, nezbydou na něm žádné nečistoty. Kvalitní přípravek kůži nijak nedráždí, což se o běžných odličovadlech konstatovat nedá.

Ale proč není vhodné po absolvování čistící kůry obličej opláchnout? Odborníci z BIODERMY vysvětlují, že voda by smyla pečující složky, které pokožku hloubkově čistí a minimalizují tvorbu kožního mazu.

Na jakém principu čištění micelární vodou probíhá?

Vyzkoušela jste již mnoho odličovačů, ale žádný z nich nebyl tak účinný a přitom šetrný k pokožce jako micelární voda. V čem je ten „fígl“? Za vším hledejte micely – shluky molekul tenzidů, které přitahují nečistoty – některé rovnou rozpouští, jiné na sebe vážou a vy je pak setřete bavlněným tamponkem. A právě to má micelárka společného se zmíněnými saponáty. Funguje na stejném principu. Samozřejmě s rozdílem, že jde o velmi šetrné tenzidy. Podlahu s micelární vodou nevytřete.

Micelární voda si poradí prakticky se všemi nečistotami. S voděodolným make-upem, kožním mazem i nečistotami z ovzduší. Po aplikaci zanechává pleť dokonale čistou a prozářenou.

Při výběru kontrolujte složení

Všechny micelární vody nejsou stejné. Některé obsahují látky, které mohou pokožku nadměrně vysušovat nebo jí jiným způsobem škodit. Proto se poohlédněte po produktu, v jehož složení nenajdete alkohol, parabeny, barviva a další složky poškozující biofilm.

K nejlépe hodnoceným micelárním vodám patří Sensibio H2O od BIODERMY. Francouzský výrobce uvedl výrobek na trhu jako vůbec první a dodnes si drží prvenství v kvalitě i objemu prodeje. V produktové řadě najdete micelární vody pro všechny typy pleti včetně suché a atopické pokožky.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist