Co je to zubní implantát?

Co je to zubní implantát?
Ohodnoťte článek!

Zubní implantát je umělý kořen zubu, který je chirurgicky ukotven v dásni, aby mohl držet náhradní zub nebo zubní můstek. Výhodou takového implantátu je naprostá samostatnost, nespoléhá se na pevnost okolních zubů a i z toho důvodu bývá často spolehlivější než jiné náhrady. Další nespornou výhodou je jeho pohodlnost za chvíli ho v ústech ani nepostřehnete.

Zubní implantáty jsou vytvořeny z různých materiálů a to jak z různých druhů kovů tak i keramických materiálů, které jsou velmi dobře přijímány lidským tělem. Implantáty se liší i způsobem ukotvení v čelisti. První druh implantátů se přichycuje přímo do čelisti, tak jako skutečné zubní kořeny. Dalším druhem jsou speciální implantáty tam, kde se kvůli poškození anebo nedostatečnému prostoru v čelisti, nehodí použití způsobu prvního. Tyto implantáty se do kosti dostávají pomocí kovové nástavby, která bývá vyrobena přímo na míru.

url

Je zubní implantát vhodný pro každého?

Vždy je nutné probrat tento zákrok se svým dentistou, který rozhodne o tom, zda jste vhodný kandidát pro transplantaci. Musíte být v dobré zdravotní kondici, mít správnou stavbu kostí a zdravé dásně aby implantáty držely na místě. Dalšími kandidáty mohou být ti, pro které neexistují správné zubní náhrady. Pokud kandidát trpí chronickými nemocemi, které mají vliv na zdraví dásní (např. cukrovkou), šance na úspěch zubních implantátů se drasticky snižuje. Problémem může být také kouření a alkohol.

Jak vypadá samotná operace?

Zubař musí provést operaci, při která ukotví umělý kořen do čelisti (na čelist). Tento proces probíhá v ordinaci za lokální anestezie. Operované místo se potom zakryje dásní a zůstane zakryté do té doby, než implantát plně sroste s kostí. Poté je místo odkryto a na implantát je připojen vymodelovaný zub popřípadě korunka.

Jak dlouho proces trvá?

Celý proces trvá maximálně devět měsíců. Každý pacient se hojí jinak dlouho, a proto se může čas pro úplné zhojení významně lišit. Z těchto devíti měsíců trvá 5-6 měsíců přijetí implantátu čelistí a zbylé dva až tři měsíce příprava a nasazení umělého zubu na kořen.

Jak se starat o zubní implantáty?

Špatná ústní hygiena bývá nejčastější důvod neúspěchu zubních implantátů. Je důležité čistit a vyplachovat okolí implantátu minimálně dvakrát denně a to z důvodu nutnosti udržovat zdravé dásně.

Pokud se uvažujete, že si necháte udělat zubní implantát v Praze, navštivte naší kliniku Asklepion, kde se vším rádi pomůžeme a poradíme.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist