Co obsahuje hořčík a jak zvýšit jeho denní příjem

Co obsahuje hořčík a jak zvýšit jeho denní příjem
Ohodnoťte článek!

Jste často podrážděni? Nebo se vám stává, že v nohách pociťujete nepříjemné pnutí až mírné křeče? Možná vám chybí důležitý hořčík.

Pro zdravé zuby, pevné kosti, dobré nervy či klidné spaní bez křečí je nutné dodávat tělu dostatek hořčíku. Velmi důležitý je i v době kojení a těhotenství, když ženy často trápí bolesti kostí, kloubů i svalů.

Není obtížné hořčík získat, docela snadno lze upravit si jídelníček a zahrnout do stravy ovoce či zeleninu s vysokým obsahem hořčíku.

Potraviny bohaté na hořčík

Vůbec nejvyšší procento hořčíku obsahuje banán nebo artyčok. Je celkem známé, že sportovci po svém výkonu nedostatek hořčíku doplňují banánem.

Potravin ke zvýšení denního příjmu hořčíku je ale mnohem víc. Ze zeleniny jsou to například brokolice, cibule, salát, všechny luštěniny
Mezi ovoce vhodné jako zásobárnu hořčíku patří ananas, grapefruit, datle, hrozny, broskve, borůvky

Z dalších potravin jmenujme kupříkladu ořechy, mandle, ovesné vločky, tvrdé sýry, pohanku, celozrnnou rýži, ryby jako je tuňák či candát.

Výborné je i pití nápojů, které jsou bohaté na hořčík. Hořčík neboli magnézium už svým názvem napovídá, která minerální voda je ho plná. Je k sehnání téměř ve všech prodejnách u nás.

Skutečně poměrně dobře a snadno si lze připravit celodenní menu na okamžité zvýšení přísunu hořčíku do těla.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist