Co obsahuje meloun?

Co obsahuje meloun?
Ohodnoťte článek!


By: Kevin

Zvláště teď v letních dnech jsou ceny melounů velmi nízké a pro peněženky mnohem přijatelnější, než v zimě. Jde o velmi zdravou zeleninu, která má spoustu vitamínů, minerálních látek a dalších tělu prospěšných pomocníků. Právě proto bychom si měli dopřávat jen tak meloun na osvěžení často, nebo si z něj udělat vynikající, oblíbený koktejl, se kterým hravě zaženete žízeň.

Složení melounu

Vodní meloun je u nás nejrozšířenější. Jeho dužina obsahuje i 95% vody, až 12% cukru a je dobrým zdrojem sodíku. Melouny však obsahují i pro lidské geny důležitý vitamin A, dále vitamín C, vitamin B6, B3, beta-karoten, který váže volné radiály v těle a posiluje regeneraci tělesných buněk a jejich obnovu. Prospívá a chrání sliznice i imunitní systém.

Meloun je močopudný, hodí se při potížích s ledvinami, ale je vhodný i při dodržování diet, právě kvůli vysokému obsahu vody a nízkému obsahu kalorií.

Bývá doporučován těhotným ženám pro obsah matce i dítěti prospěšných látek, jako je např. kyselina listová nezbytná pro správný vývoj plodu ve všech trimestrech těhotenství. Kyselina listová prospívá však všem, má „na triku“ správnou krvetvorbu, zdravé a krásné vlasy, nehty i pokožku a podporuje plodnost.

Tato tykvovitá zelenina je pro své celkové složení skvělým rychlým zdrojem energie, osvěží tělo i ducha. A to nejen díky vysokému podílu vody, ale mixem všech vitamínů a stopových prvků.

Dejte si meloun v salátu, v kombinaci s parmskou šunkou nebo třeba jen tak, nakrájený na kostky a dopřejte vašemu tělu i mysli to pravé, letní povzbuzení a osvěžení.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist