Cvičení proti celulitidě

Cvičení proti celulitidě
4 (80%) 7 votes

Celulitida neboli pomerančová kůže je estetická nepříjemnost trápící velké procento žen. Zdravotně sice žádné riziko nepředstavuje, vizuálně je ale velice nepříjemná, obzvláště pokud se ze zadečku rozprostře i na stehna, nebo dokonce paže či obličej. Boj s celulitidou je navíc běh na delší trať, takže chce skutečnou vůli a odhodlání. Základem je zejména přechod na zdravý životní styl, který vám však jistě pomůže v daleko více směrech, než jen v boji s celulitidou.

Kdy se objeví celulitida

Vznik celulitidy souvisí s hormonálními změnami, které jsou příčinou nedostatečného nebo špatného odvodu toxických látek z povrchu vaší kůže. To způsobí ukládání tuků pod vaší kůží, a když se navíc přidá stárnoucí podkožní vazivo, ani se nenadějeme a už tu máme onu zmiňovanou celulitidu. Ke zmnožení tukových buněk dochází zejména působením ženských pohlavních hormonů, konkrétně estrogenu, pročež celulitidou trpí právě převážně ženy. Častým spouštěčem je přitom například hormonální antikoncepce, nebo třeba těhotenství.

Jak se zbavit celulitidy

Jednorázová terapie, jakkoliv moderní, celulitidu každopádně neodstraní. Pokud se chcete celulitidy zbavit, především budete muset začít se změnou životního stylu. Základem je zdravá strava, pohyb, minimum stresu, a dostatek tekutin. Využít můžete samozřejmě i různé kosmetické přípravky či procedury, farmaceutické přípravky, nebo i bláznivé trendy jako jsou například legíny proti celulitidě, které údajně tvarují postavu a díky speciálnímu složení bojují právě i s celulitidou. Na zázraky ale nespoléhejte, a raději vsaďte na komplexnější strategii.

Klasické zbraně na celulitidu

Trh nabízí oleje proti celulitidě, krém proti celulitidě, gel proti celulitidě, speciální tělová mléka či sprchové gely, séra a samozřejmě řadu procedur, jako jsou masáže, lymfodrenáže nebo zábaly. Podpořit odstraňování celulitidy můžete také saunováním nebo střídavým sprchováním ve studené a teplé vodě, základem bude ale omezení nezdravých jídel jako jsou dorty, čokoláda, chipsy, uzeniny, bílé pečivo, majonéza, tučné maso, ale také alkohol nebo káva ve velkém množství. Zapomenout byste měli i na kouření, a naopak vaší novou zálibou by se měly stát cviky proti celulitidě, které jsou v kombinaci s úpravou jídelníčku nejspolehlivějším řešením.

Celulitida a cvičení

Celulitida postihuje partie stehen a zadečku, proto cviky proti celulitidě se soustředí právě na procvičování těchto zón. Mezi spolehlivé cviky patří například klasické dřepy, výpady, ale skvělá je i obyčejná chůze či běh, jízda na kole, skákání přes švihadlo nebo hopsání na trampolíně, jízda na bruslích nebo třeba aquaerobik.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist