Dámské bundy


Pomalu a jistě nastává období, kdy začneme čím dál tím častěji sahat po koženkových bundách, které postupně chtě nechtě vyměníme za bundy zimní.
To ale neznamená, že se nebudeme moci vyřádit, co se módy týče.

podzimni-kozena2

Kožené bundy

S nadcházejícím obdobím to bývají právě tyto podzimní dámské bundy, po kterých saháme do našeho šatníku nejčastěji. A to jak v provedení pravé kůže, tak v koženkové verzi. Jsou zkrátka nesmrtelné. Dá se říct, že s výběrem kožené bundy v dnešní době nemůžeme šlápnout vedle. Výběr odstínů a střihů je široký. Někdo dáváme přednost klasice s rovným zipem, v poslední době se ale do popředí dostávají tzv. křiváci – zipy, které vám vedou asymetricky z jednoho rohu vaší bundy k tomu druhému. Takový střih bundy sám o sobě přitáhne pozornost a vy se v něm budete cítit výjimečně.
Co se výběru barvy týče, záleží zcela na vašem osobním stylu a preferenci. Zemitými barvami (hnědou, šedou, černou), které jsou typické pro podzim, nic nezkazíme a navíc jen tak nezestárnou. Můžeme je také lehce kombinovat s různobarevnými doplňky, jako jsou šátky, šály, či čepice. Chceme-li, aby naše bunda byla zároveň šperkem, pořídíme si kousek ozdobený nýtky a cvočky. Ty nejlépe vyniknou především na klopách, dobře ale vypadají i v zadní části bundy či na rukávech.
Pokud se ale nebojíte barev, sáhněte klidně po modravých, nazelenalých, nebo červených odstínech, ve kterých ještě umocníte hravou barevnost podzimu.

zimni2 

Zimní bundy

Ty by měly plnit především svou hlavní funkci a to zahřát. Není nic horšího, než mít sice pěkně vypadající a padnoucí bundu, ve které se stejně cítíme jako sněhuláci.
Naštěstí není problém skloubit oba dva tyto faktory – vypadat dobře a být v teple. Jsme-li spíše sportovní typ, sáhneme po jednoduchém, splývavém střihu nejčastěji s kapucí. Velice oblíbené jsou zimní bundy v prodloužené délce. Dáváme-li přednost eleganci, pak bude jasnou volbou bunda s huňatým kožichem buď kolem ramen, krku, nebo na rukávech. Chceme-li se cítit žensky, vypasované kousky lemující naše křivky jsou to pravé ořechové.
V barevné škále odstínů se meze nekladou, můžeme si tak udělat zimu dle svých představ. Toužíme-li být nepřehlédnutelné, zvolíme vícebarevnou variantu, nebo například zvířecí vzor.
Nebojme se proto zimy a pojďme si ji užít!

zimni1

podzimni-kozena1

 

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist