Dámy, víte, jak pečovat o své boty?

Ohodnoťte článek!

Boty jsou důležitou součástí outfitu, a proto se starejte o to, aby vždy dobře vypadaly. I ony se výrazně podílí na prvním dojmu z vás, nehledě na to, že správnou péčí o ně prodloužíte jejich životnost. A jak tedy o ně správně pečovat?

Jak na péči o dámské boty

Boty nenosíme (nebo bychom neměli nosit) jen proto, abychom si usnadnily chůzi venku. Jsou součástí naší image. Hodně o nás napoví. Podle toho by měly vypadat. Samozřejmě důležité je, aby byly čisté. Pravidelně je zbavujte prachu a dalších nečistot. Ovšem tím by péče o ně rozhodně končit neměla.

Používejte různé pečující prostředky. Volte je podle materiálu obutí. Speciální údržbu vyžadují především semišové boty, ale i kožené, či z lakované kůže. Zanedbáte-li ji, obuv brzy ztratí své vlastnosti a rychleji se opotřebuje, praská, ztrácí barvu atd. Bude vypadat ošuntěle, a to se promítne do vašeho celkového vzhledu. Pak vám nezbývá, než se s tím smířit, či za nemalé peníze koupit boty nové.

Nezapomínejte ani na impregnační prostředky. Díky nim nebude na obuvi tolik ulpívat prach a další nečistoty. Impregnace brání rovněž pronikání vlhkosti dovnitř.

Pomůcky na obuv nakupujte na ČisteBoty.cz

Abyste se mohly věnovat důkladné péči o své boty, je třeba se na to vybavit. Samozřejmě se neobejdete bez kartáče, krémů a různých ošetřovacích prostředků na semiš, lakované výrobky, kožené atd. (dle toho, co na nohou nosíte). Mějte i vhodnou impregnaci a nezapomínejte na pomůcky, které vám usnadní práci. Jde například o napínáky do kozaček. Ty vám umožní držet jejich správný tvar. Nebude docházet k deformaci.

A kde všechny tyto výrobky sehnat? Podívejte se na ČisteBoty.cz, internetový obchod, který se rozhodl pozvednout kulturu českých bot. Samozřejmě vhodné prostředky pro své obutí tu nenajdou jen ženy, ale také muži, kterým není lhostejný jejich zevnějšek.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist