Dejte si s mírou víno nebo burčák. Prospějete své kráse i zdraví.

Dejte si s mírou víno nebo burčák. Prospějete své kráse i zdraví.
Ohodnoťte článek!

K září, říjnu bezesporu patří oblíbené akce typu vinobraní, koštů burčáku a čerstvé sklizně hroznů a podobně. Je škoda nezastavit se na chvíli na náměstí, jste-li z města a nevychutnat si lahodnou nasládlou chuť burčáku, vychutnat si sklenku vína, ať už bílého, nebo červeného. Jestliže si chcete udělat hezký večer, nebo potěšit rodinu, kupte si sklenku domů a relaxujte. Burčák i víno pité s mírou vám navodí příjemné pocity a prospěje vám i co se zdraví týče.

Červené víno a jeho přednosti

Červené víno je všeobecně hutnější, těžší, než bílé. Obsahuje antioxidanty, které jsou v dnešní době velmi vyhledávané, ale také rostlinné výtažky. Kuličky červeného vína chrání buňky před poškozením způsobeným oxidačním stresem, snižují poškození organismu. Bojují proti depresím, diabetu druhé typu zvláště u nás, žen. Pomocníkem jsou i v boji před rakovinou, záněty, zvýšenou srážlivostí krve a kardiovaskulárními chorobami. Odedávna se říká, že červené víno při konzumaci v malé míře, pomáhá k dlouhověkosti. Ostatně i proto se výtažky z bobulí vína objevují v mnoha kosmetických přípravcích.

Lahodné jasné bílé víno

Možná jste to doposud neslyšeli, ale je zjištěno, že pomáhá udržovat zdravé plíce. Obsahuje totiž fenolitické látky, jež ničí škodlivé látky z cigaret. Bílé víno také zvyšuje „správný“ cholesterol, ten „škodlivý“ naopak nezvyšuje. Také riziko infarktu klesá s doplňováním látek, jež obsahuje bílé víno. Držíte-li dietu, víno podporuje spalování, ovšem vyhněte se sladkým druhům.

Čas burčáku utíká velmi rychle

Burčák prochází neustále vývojem, zráním. Každou hodinou je jeho chuť mění, protože dochází ke kvašení. Velmi příznivě působí na naše trávení, organismus šetrně pročistí, má vysoce projímavé účinky. Obsahuje ale velké množství vitaminů, zvláště těch z řady B. Ty jsou proslulé příznivým vlivem na stav pokožky, krásu, vlasy, nehty i oči. Burčák hýčká náš nervový systém a působí proti únavě. Také vám pomůže k lepšímu usínání, avšak nesmíte to přehnat. Díky příznivému vlivu na trávení se díky němu zbavíte nechutenství. Doplníte si díky němu zinek i železo, což je chtěný účinek především u chudokrevných osob.

 

Směle na vinobraní nebo ochutnávku burčáku. Nepřiberete, pochutnáte si, uděláte něco nejen pro hezký vztah s vašimi nejmilejšími či kamarády, ale také pro vaše zdraví a relax duše.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist