Dětské knížky, které malé čtenáře skutečně baví

Dětské knížky, které malé čtenáře skutečně baví
Ohodnoťte článek!

Možná nebudete během letních prázdnin pouze cestovat a budete mít také čas přečíst si s vašimi ratolestmi nějakou knížku. Z vlastní zkušenosti víme, že číst knihu, která nás nebaví, nemá smysl. Myšlenky nám utíkají jinam, četba je nezáživná, dřív nebo později ji odložíme a vybere si jinou. To stejné prožívají naše děti. Že je knížka nebaví poznáte velmi snadno, nechtějí poslouchat a dělají kde co jiného, než že hezky sedí.

Proto je dobré mít v knihovně dětmi oblíbené knížky, které je baví a rády se k nim vrací. Je jich na našem trhnu docela hodně, stačí vědět, které to jsou.

Roztomilé, leč trochu divoké děvče – Pipi, dlouhá punčocha

Pohádky o Pipi, dlouhé punčoše, mohou děti slýchat i vídat v televizi již po desetiletí. Jde o holčičku, která bydlí sama v domku a společnost jí dělá opička. Tatínek je námořníkem. Pipi v domečku a vesnici, v níž žije, prožívá nejrůznější dobrodružství a děti velmi baví prožívat její lumpárny nebo pokusy s ní. Poznají radost, smutek, spravedlnost, nespravedlnost, naučí se od Pipi správné věci, příběhy končí šťastně. Velkou výhodou je, že malou rošťandu Pipi mají rády holky i kluci.

Kvak a Žbluňk

Další knížka je o dvou kamarádech, žabácích, kteří spolu prožívají různé situace. Knih o žabácích Kvakovi a Žbluňkovi vyšlo několik, v jedné vždy najdete jeden příběh. Knížky jsou bohatě ilustrovány a věrohodně doplňují atmosféru, navozují lepší pocit pro prožitek z četby. Příběh možná stihnete přečíst za večer, nejde tedy o knížku, která vám vydrží k uspávání ratolestí několik týdnů, ale dětem se líbí a rozhodně stojí za to.

Špalíček pohádek

Jde o typické pohádky, kde najdete příběhy o princeznách, rytířích, boji dobra se zlem. V tomto případě jde o delší pohádky, které je vhodné číst již větším dětem. Počítejte s tím, že pohádku budete číst více večerů, nebo ji budete číst skutečně delší dobu. Jde o klasiku, kterou si dobře pamatujeme my, rodiče, kterou nám četli naše maminky i babičky. Nyní je již můžete zakoupit v několika přepracováních, pokud nechcete za knížku utratit majlant, pořídit ji můžete i v Levných knihách, kde se dá sehnat v brožované vazbě.

Bavte děti knížkami co nejvíce, budou vám vděčné. Doba televizí a počítačových her je o mnohé hezké zážitky strávené společně s rodiči, sourozenci i prarodiči, velmi ochuzuje.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist