Dovolená v Jizerských horách

Dovolená v Jizerských horách
5 (100%) 1 vote

Zimní dovolená může být krásná i v České republice, stačí si umět vybrat. Jedním z tradičních lyžařských středisek jsou právě Jizerské hory. Díky mnohaleté tradici se zde vybudovalo prostředí pro zimní i letní dovolené. Jizerské hory jsou vyhlášené nejen na českém území, ale stále více jsou navštěvovány zahraničními hosty a turisty. Co Jizerské hory nabízejí, jaké jsou možnosti ubytování a jsou vhodné i pro rodiny s dětmi, to vše se dočtete v následujícím článku.

1

Proč Jizerské hory?

Jizerské hory jsou využívané jako zimní středisko již od 50. let 20. Století, kdy zde byly vystavěny první vleky. O té doby se zázemí značně rozrostlo a zdokonalilo. Jizerské hory, více nazývané „Jizerky“ se tak staly oblíbenou destinací pro zimní, ale i letní aktivní dovolené.

 • Krásná a čistá příroda
 • Velké množství rozhleden, vyhlídek a kulturních památek
 • Značené trasy pro pěší turistiku
 • Cyklostezky pro cykloturistiku
 • Zimní střediska pro zimní sporty

Co by kamenem dohodil

Jednou z obrovských výhod Jizerských hor je jejich poloha. Z Prahy nebo středočeského kraje se dá jednoduše a rychle dopravit po dálnici. Stejné podmínky mají turisté z Polska nebo Německa. Díky dálnici se rozšířila doprava i autobusy, které jezdí velmi frekventovaně ze všech koutů České republiky. Využít se dají i přímé vlakové spoje, kde cílovou stanicí je Harrachov.

Ubytování

Jizerské hory díky jejich letité minulosti a stále se rozvíjejícímu turismu nabízejí širokou nabídku ubytování. Jizerské hory dávají na výběr je od velkých horských chat a apartmánů přes komplexy určené a vybavené pro rodiny s dětmi až po malé roubené chaloupky. Mezi vyhlášené patří apartmány Harrachov, které se mimo jiné zaměřují na rodiny s dětmi.

Kam vyrazit v zimě

Jizerské hory nabízejí nekonečně mnoho možností na výlety a sporty. Oblast Jizerských hor je bohatá na kulturní, společenské i zábavní aktivity. V zimě jsou nejvíce využívaná lyžařská střediska, která poskytují dokonalý komfort a servis pro veškeré milovníky zimních sportů. Mezi vyhlášená střediska patří:

 • Ski areál Bedřichov
 • Ski areál Severák
 • Ski areál Tanvaldský špičák

Pro milovníky běhání na lyžích je zde Jizerská magistrála čítající nad 280km tras, které vás dovedou do krás čisté a ničím nenarušené přírody hor, ale také do malebných vesniček a městeček. Tratě jsou pravidelně upravované a jednotlivá počáteční stanoviště poskytují dostatek parkovacích míst.

Kam vyrazit v létě

Jizerské hory se s létem proměňují v destinaci plnou cyklostezek a tras pro pěší turistiku. Pro milovníky sportu se tak ukazují výzvy v podání hor a skal. S roztáním posledního sněhu se objevují místa vhodná pro rodinné výlety, výlety za poznáním kouzla českých hor i české historie. Návštěvníci tak získají možnost objevit a nahlédnout do míst, která nejsou v zimním období přístupná. Jakou jsou horské rokle s vodopády, rašeliniště s jezírka nebo skalní vyhlídky.

Zcela jistě stojí za návštěvu:

 • Rozhledna Štěpánka
 • Hora Ještěd
 • Sklářské dílny
 • Čistá a neposkvrněná příroda

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist