Dovolená v Lužických horách je ideální pro celou rodinu! Proč?

Dovolená v Lužických horách je ideální pro celou rodinu! Proč?
5 (100%) 1 vote

Stále tápete nad tím, kde strávíte dovolenou? Nechcete se vydávat nikam daleko a letos vás neláká ani moře? Naopak toužíte po klidu přírody a baví vás turistika? Pokud ano, doporučujeme výpravu do Lužických hor. Tento kout České republiky má hodně co nabídnout. Máme pro vás tipy na výlety i na ubytování.

Není to jen České Švýcarsko

Nejvíce turistů míří do národního parku České Švýcarsko, aby se podívali na Pravčickou bránu a užili si jízdu po soutěskách. Určitě se sem zajeďte podívat i vy.

chytrezeny.cz_chalupanahorach_cz_01

Není to ale jediné krásné místo, které v Lužických horách nejdete. Mezi další krásné kouty patří Jetřichovické vyhlídky, ze kterých si užijete výhled do širokého okolí. Doporučujeme také rozhlednu Jedlová. Lužické hory jsou známé především výrobou skla. Asi nejkrásnější je Sklářské muzeum v Kamenickém Šenově. Nedaleko městečka se nachází i Panská skála, přírodní útvar, který je notoricky známý z pohádky Pyšná princezna. Hory potěší i milovníky historie. Úchvatná je zřícenina hradu Oybin. Více o ní a další tipy na výlety najdete zde.

chytrezeny.cz_chalupanahorach_cz_02

Možností na ubytování je několik

Na výběr máte několik typů ubytování v Lužických horách. Nejlevnější jsou kempy, o něco dražší penziony a nouze není ani o špičkové hotely. Pokud vyrážíte s rodinou a chcete si užívat soukromí, doporučujeme pronájem chalupy na horách. Nachází se v obci Jiřetín pod Jedlovou, která je skvělým výchozím bodem pro podnikání výletů do širokého okolí.

chytrezeny.cz_chalupanahorach_cz_03

Chalupa nabízí celkem 16 lůžek + 2 přistýlky. Má plně vybavenou kuchyň, pro děti je připravena houpačka a pískoviště. K dispozici vám bude i společenská místnost se šipkami a kulečníkem, v chalupě je také knihovna. Má i místnost pro úschovu kol.

Rezervaci neodkládejte, letní termíny se rychle plní. Termín si zamluvte na webu ubytování Lužické hory či na telefonním čísle 604 543 002.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist