Dráždivý kašel trápí děti i dospělé. Jak na něj?

Dráždivý kašel trápí děti i dospělé. Jak na něj?
5 (100%) 1 vote

Zvláště teď na konci podzimu a v první zimní dny pociťuje spousta z nás dráždivý kašel. Ten, kdo jej má, nemůže večer usnout, v noci jej budí ze spánku a provází jej i celým dnem. Je velmi nepříjemný a je důležité začít ho léčit co nejdříve.

Suchý dráždivý kašel http://www.stoptussin.cz/suchy-drazdivy-kasel.php může mít více původů, proč vzniká. Pokud jej pociťujete večer, zkuste vyvětrat, dát na topení odpařovač, abyste neměli v místnosti suchý vzduch. Kašel ale mohou způsobovat i bakterie a viry, které létají všude kolem nás. Suchý kašel odlišujeme od dráždivého a vlhkého.

Jak na suchý kašel

Jestliže kašlete nasucho a kašel není zatím příliš úporný, zkuste pít čaje. Buď si můžete pořídit přímo čaj na kašel, který bývá namíchaný z různých bylin, nebo se zaměřit přímo na konkrétní bylinu.

Věřili byste, že výborným čajem na kašel je čaj z cibule? Mohou jej užívat děti i dospělí a mezi maminkami patří k velmi populárním. Stačí, když oloupete cibuli, rozkrojíte ji na čtvrtky a zalejete v hrnku horkou vodou. Do hrníčku přidáte lžičku majoránky a pod pokličkou necháte louhovat cca 10 min. Poté scedíte a před pitím přidáte pro oslazení med.

Naše babičky používaly na kašel ještě jeden recept, kdy doporučovaly svařit mléko s trochou majoránky a kouskem másla. Před podáváním přidat med.

Další bylinkou, která vám od kašle může pomoct, je tymián. Stačí jej chvíli povařit, přecedit a odvar popíjet po doušcích během celého dne.

Když čaje nezabírají

Kašel léčba nastává, když nemoc neustupuje. V takovém případě je na dráždivý i suchý kašel doporučován např. sirup Stoptussin. Je určen pro dospělé a děti od šesti měsíců věku. Snadno se podává a zajistí úlevu velmi rychle.

Nejlepší je neonemocnět, ale pokud začnete kašlat, snažte se držet v teple, dodržujte pitný režim a odpočívejte. Kašel tak ustoupí rychleji.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist