Dům a zahrada jako jeden celek

Při navrhování domu je dobré myslet i na podobu budoucí zahrady. Máte v zásadě dvě možnosti. Můžete se pustit do návrhu a projektování sami, ale v tomto případě je vhodné, abyste se orientovali v jednotlivých dřevinách, rostlinách. Druhou možností je svěřit tuto práci odborníkovi – zahradnímu architektovi.

Kvalitní zahradní architekt se nebude zajímat jen o prostor, který je k projektování určený, budete ho zajímat také vy, protože zahrada je místem, které budete využívat k odpočinku a relaxaci. Potom je potřeba poslat buď velmi podrobnou dokumentaci včetně fotografií, nebo vás zahradní architekt sám navštíví a přímo na místě se dohodnete na dalších postupech. Při návrhu je třeba zohlednit také finanční možnosti zákazníků. Od zahradního architekta Praha můžete očekávat nabídku mnoha alternativ jak mít krásnou zahradu i s nižším rozpočtem.

Určitě byste neměli zapomenout ujasnit si, co budete od vaší zahrady primárně vyžadovat. Jestliže to bude místo pro odpočinek, pak oceníte spoustu stromů, které vás ochrání před slunečními paprsky. Vhod přijde i zahradní nábytek. Obrátit se můžete na truhlářství Olomouc a nechat si zahradní nábytek zhotovit na míru. Jestliže se vás bude pravidelně scházet více, pak bude nezbytností velký stůl v kombinaci s lavicemi. Pokud budete jen sami dva s partnerem, pak vám postačí menší stůl a židle. Vybírejte si z tvrdých masivních dřev a nezapomeňte věnovat zahradnímu nábytku také náležitou péči.

Pokud můžete, umístěte jej pod přístřešek, aby byl co nejméně zatěžován přírodními vlivy. Při výběru truhlářů, zahradních architektů a dalších specialistů vsaďte na ověřené firmy a vyberte si z katalogu řemeslníků na těchto stránkách www.stavdum.cz/regionalni-katalog/remeslnici/brno/. Splňte si nejen svůj sen o bydlení ale také o odpočinku.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist