Hledáte ubytování pro víkend strávený na Valašsku? Vydejte se na Pulčín

Ohodnoťte článek!

Pulčínské skály znají všichni, kdo mají rádi horolezectví. Jsou menší, ale velmi hezké. Skály však nejsou to jediné, co tady najdete. Všude okolo Pulčína je nádherná, čistá příroda a díky tomu, že se o tomto skvostu Valašska dozvídá čím dál více osob, nebo se sem návštěvníci rádi vracejí, nechybí tady ani hezké ubytování ať už v rodinných penzioncích, nebo menších hotýlcích.

Ubytování s dřevem a útulným prostředím

Protože se budete nacházet blízko lesů a kopců, můžete se těšit na ubytování moderní, komfortní, ale s přírodními prvky. Kupříkladu přímo Pulčín nabízí ubytování, kde v pokojích najdete dřevěné postele, stylové závěsy v oknech, výhled na nedaleké kopce… Nechybí restaurace s otevřenou terasou, jež je opět vyrobena ze dřeva, přesto jsou ale lavice pohodlné. V nabídce jídel najdete místní speciality, jako je valašská kyselica, kroupová jídla, jídla z hub, plodů lesa, domácí klobásky, ale i tradiční jídla, na která jste zvyklá.

Ať už se sem vydáte ve dvou, nebo s dětmi, budete nadšeni. Romantikou tady vše dýchá, potkáte ale i pobíhající děti místních obyvatel, jež ke hře vůbec nepotřebují výdobytky dnešní doby, vystačí si s kolem, míčem, zábavu hledají v lese, hrají hry na cestě, protože dopravy je tady málo a vyplatí se tu a tam automobilu uhnout a opět se klidně hrát. Internet tady je, nemějte obavy, ale život je celkově klidnější, pohodovější, alespoň nemusíte-li dojíždět za prací nebo zajišťovat otop na zimu v podobě dříví z místních lesů.

Na své si přijdou nejen milovníci přírody, ale i vášniví houbaři, bylinkáři, fotografové. Určitě narazíte na vzácný hmyz, možná uvidíte v potůčku mloka, plachou zmiji, tesaříka, roháče a další drobné brouky, které ve městě rozhodně nehledejte.

Milý a vstřícní obyvatelé i obsluha v restauraci a na recepci vám bude důkazem toho, že obyvatelstvo zde, Valaši, jsou lidé přívětiví, bez předsudků, ochotní pomoci vám a ukáží vám, že to, co dělají, dělají rádi a s láskou. I když je pro ně život jistě mnohdy nelehký, nechybí jim úsměv, otevřenost a jako třešinkou je jejich krásná, valašská mluva, která je pro uši doslova hudbou.

Neváhejte a podívejte se do mapy, kde se nachází Pulčín. Právě jste získali tip na krásné místo u nás, které rozhodně stojí za vidění.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist