Jak často čistit koberce na mokro?

Jak často čistit koberce na mokro?
Ohodnoťte článek!

Máte-li svůj byt nebo kancelářské prostory vybaveny čalouněným nábytkem a pokrytí podlahy vyřešeno kobercem, je Vám jistě známo, že takové zařízení si vyžaduje pečlivou a pravidelnou údržbu. Aby bylo dosaženo opravdu stoprocentní čistoty těchto bytových prvků, je nutné běžné čistící činnosti, které praktikují metodu suchého čištění, doplnit pravidelně i o čistění mokrou formou, kterou docílíte maximálního uspokojení. Extrakční čištění zbaví Váš koberec nečistot a alergenů, obnoví přirozenou barvu materiálu a navíc příjemně provoní Vaše místnosti. Jak často využívat mokrého čištění závisí na řadě faktorů, minimálně jednou za rok byste však měli dopřát svému zařízení péči mokrého čištění. U frekventovanějších koberců je vhodné tento proces aplikovat dvakrát až třikrát do roka.

Jak dlouho trvá samotný proces mokrého čištění?

Frekvenci mokrého čištění určíme podle míry zatížení daných prostor a intenzity běžného suchého čištění. Zátěžové a kancelářské koberce a také podlahové krytiny v bytech alergiků by měli být každopádně podrobeny mokrému čištění více než jednou za rok. Firma Čištění sedaček Praha provádí tento typ údržby využitím vysoce kvalitních tepovačů a čisticích prostředků přední firmy Kärcher. Doba čištění samozřejmě závisí na předešlé údržbě, míře znečištění i délce vlasů ošetřovaného koberce.

Schnutí čištěné plochy

Po dokončení samotného procesu čištění je doporučeno nechat materiál důkladně vyschnout, tato doba se odvíjí především od typu materiálu a pohybuje se v rozmezí 12 – 24 hodin. Odborní zaměstnanci společnosti Čištění koberců Praha přijedou až k Vám a postarají se o kompletní vyčištění. Tato služba ušetří zákazníkovi mnoho potřebného času i finančních prostředků spojených s dopravou. Pokud chcete ušetřit ještě razantněji, je možno realizovat zapůjčení stroje na mokré čištění koberců.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist