Jak dosáhnout obličeje bez chloupků a nedokonalostí? Pomoci může laser

Jak dosáhnout obličeje bez chloupků a nedokonalostí? Pomoci může laser
Ohodnoťte článek!

Dokonale hladký obličej bez pigmentových skvrn, jizev a dalších nedokonalosti nemusí být pouze nedostižným snem, ale může se stát realitou díky moderním medicínským metodám, které využívají laser. Síla laseru pomáhá i s epilací chloupků nejen na obličeji.

Epilace obličeje

Laserová epilace prováděná medicínským laserem Candela GentleLase® přináší prokazatelné výsledky už po prvním použití. Rychlé ošetření je zároveň díky speciálnímu systému chlazení pokožky také bezproblémové a téměř bezbolestné. Princip spočívá v tom, že laser pronikne až k vlasové cibulce chloupku, která je tím zničena a chloupek tak nemůže znovu vyrůst. To je hlavní rozdíl v mezi epilací a depilací, kdy depilace je pouze odstranění vrchní části chloupku bez dotčení jeho cibulky. Aby byl efekt laserové epilace co možná největší, doporučuje se ošetření alespoň 3-5 krát opakovat v rozestupu přibližně čtyř týdnů. Za tu dobu totiž vyrostou i chloupky, které byly zatím v přípravné fázi a ukrývaly se schované uvnitř kůže.

Laserovou epilací je možné efektivně odstranit „knírek“, chloupky z brady, tváří a podobně. Laser je orientován na pigment, takže ošetření není možné provést u velmi snědé či výrazně opálené pokožky, kde není možné spolehlivě odlišit barvu chloupku a pokožky. Odstranit také nelze ani příliš světlé chloupky, které neoplývají dostatečným množstvím pigmentu.

Pozitivní omlazující účinek použitím vhodného laseru

Sami nemusíte řešit výběr vhodného laseru, protože s tím vám pomůže odborník na konzultaci. Je však dobré vědět, že existují dva základní typy. První z nich je laser neablativní, který kůži během působení nenarušuje, ale účinné ji stimuluje a prohřívá. Díky tomu je zlepšena i tvorba kolagenu, což má omlazující účinek. Rychlé a nebolestivé ošetření je vhodné pro pomoc s vráskami, striemi či jizvami.

Druhou variantou je ablativní laser, který narušuje svrchní vrstvu pokožky, což vyvolává účinnou obnovu. Tento laser je vhodný pro odstranění vyhlazení jizev po akné, odstranění nežádoucí pigmentace a kožních výrůstků. Obě varianty ošetření nabízí dermatologická klinika Mediestetik s pobočkami v Praze a v Teplicích.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist