Jak jednoduše vylepšit byt, aby měl šmrnc a styl?

Známí rekonstruovali a těší se z nového bydlení. Váš rozpočet bohužel akci takových rozměrů neumožňuje, a tak se budete muset spokojit s drobnými úpravami. Nebuďte z toho smutná – dokážeme vám, že si vystačíte i s málem. Domácnost lze vylepšit snadno, rychle, poměrně levně, a přitom v souladu s posledními trendy.

Čisté stěny bez malování? Tapety!

Nic neprospěje interiéru jako čerstvá výmalba. Na flekaté zdi není pěkný pohled, ale malování rozhodně nepatří k oblíbeným činnostem. Nevadí, přesto máte možnost, jak docílit úchvatného výsledku. Tapety jsou opět na výsluní a jejich aplikace je mnohem jednodušší než v minulosti. Stačí zvolit správný typ – v případě lepení vliesové tapety se lepidlo nanáší pouze na podklad.

O něco levnější alternativu pak představují vinylové samolepky na zeď. Vhodně zvolený motiv dokáže navodit správnou atmosféru a nudnou plochu promění v umělecké dílo.

Nová kuchyňská linka i skříně

Co s kuchyňskou linkou, která sice stále dobře slouží, ale za dlouhé roky se vám okoukala? Ani v jejím případě nebudete muset rozbíjet prasátko. Opět můžete sáhnout po samolepicích tapetách, s pomocí kterých skříňky proměníte k nepoznání. Nabídka dekorů je pestrá, výběr je otázkou vašeho vkusu. A nezapomeňte na výměnu úchytek, protože dokonalý interiér dělají detaily.

Vyměňte bytové textilie

Zřejmě nejjednodušším a zároveň nejrychlejším způsobem, jak okamžitě zlepšit celkový dojem z místnosti, je výměna stávajících bytových textilií, případně doplnění o pár nových kousků. Záclony, závěsy, přehozy, ale také dekorativní polštářky a mnoho dalších prvků můžete střídat kdykoliv se vám zlíbí.

Stylové DIY dekorace

Nic nezmění charakter místnosti tak jako originální nástěnné dekorace. Ty nejpůsobivější si navíc můžete vyrobit sama. Divila byste se, jak na stěnách působí zdánlivě obyčejné věci. Třeba lišta, ze které visí provázky různých délek a na nich papírová srdce nebo jiné tvary. Možností je nekonečno – googlujte „diy wall decoration ideas“ a dáte nám za pravdu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist