Jak na letní péči o vlasy?

Léto je období, kdy jsou vlasy velmi namáhány a často se pod vlivem slunečních paprsků a mořské či chlorované vody lámou. Pořiďte svým vlasům ochranný štít a nenechte slunce, chlór ani mořskou sůl poškodit vaši pěstěnou hřívu.

Dejte vlasům napít

Předtím, než vlasy vystavíte sluníčku, je třeba je pořádně posílit. Používejte šampóny s hydratačními účinky a UV ochranou. Zkusit můžete také speciální ochranné spreje a hydratační masky.

Tip: Dbejte na dostatečný pitný režim – zavlažujete tak svou pleť i vlasy.

Vyživujte

Pokud dosud nepoužíváte vlasový balzám, začněte! Balzámy, masky a další přípravky k péči o vlasy jsou navrženy tak, aby obalily vlas ochrannou vrstvou. Ten pak není tak náchylný ke zlomení.

Myslete také na dostatečný přísun vitamínu B a bílkovin – dejte si ořechy a ryby, nebo se porozhlédněte v lékárně po doplňcích stravy, které vlasy dostatečně vyživí.

Tip: Vlasům prospívá občasné zastřihnutí konečků. Než vyrazíte na dovolenou, nekompromisně ustřihněte rozlámané konečky. Vlasy pak budou silnější a odolnější. Zvládnete to i sama doma – pro bezchybný efekt si ale pořiďte kadeřnické nůžky.

Barvení není zakázáno

Pokud si pravidelně barvíte vlasy a máte strach, že je tím oslabujete, nebojte se. Zvolte barvu s vyživujícími oleji, které do vlasu proniknou společně s pigmentem. Nezapomeňte ale na závěrečnou péči.

Tip: Sluníčko barvené vlasy nepoškozuje více než ty nebarvené, ale může způsobit rychlejší vymývání a zesvětlání barvy. Dopřejte jim pořádný zábal nebo svým vlasům jednou týdně dopřejte dávku olivového oleje.

Pokrývka hlavy chrání vás i vaše vlasy

Před zákeřnými slunečními paprsky vaše vlasy i pokožku hlavy ochrání klobouk nebo jiná pokrývka hlavy. Budete stylová, bez úpalu a s krásnými vlasy. Potřebujete více argumentů?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist