Jak najít správnou cestu v bludišti internetové seznamky – aneb pár tipů jak nenarazit

Jak najít správnou cestu v bludišti internetové seznamky – aneb pár tipů jak nenarazit
Ohodnoťte článek!

Internetové seznamky, trend dnešní doby, se staly oblíbeným a vyhledávaným prostředníkem při hledání kamaráda, milence nebo i manžela.  Možná, že s příchodem nového roku jste se i vy rozhodla, že vyzkoušíte internetovou seznamku. A aby vaše cesta internetovým světem byla jen příjemná, připravila jsem pro vás pár tipů, jak postupovat a vyhnout se tak zklamání, které někdy virtuální seznamování přináší.

Krok 1 – Srovnejte si v hlavě, koho skutečně hledáte

Před tím, než vyplníte profil na konkrétní seznamce, je velmi důležité si rozmyslet, koho skutečně hledáte, zda jen kamaráda na chatování, milence pro nezávazný vztah nebo životního partnera a podle toho pravdivě vyplnit profil a vybrat vhodnou profilovou fotku. Velké množství lidí má tendence na svůj profil dávat upravené fotky nebo fotky z mladších a štíhlejších dob a neuvědomují si, že si tím ztěžují případný přechod do reality. Z nedávného výzkumu vyplynulo, že 50 % lidí na seznamkách si přidává průměrně 3-4 cm na výšce, 3 kg ubírá na váze a podobně je tomu i s věkem.

Krok 2 – Začínáme se seznamovat

Máme vyplněný profil i s vhodnou fotkou a seznamování může začít. Jaké vlastně typy lidí se na seznamkách obvykle vyskytují?

a)      Virtuálové – jde jim jen o pobavení formou chatu, případně o virtuální sex. Většinou se nudí v zaměstnání a zpestřují si svůj pracovní den. Nejčastěji to bývají pracovníci IT, administrativní pracovníci, úředníci. V této kategorii se velmi dobře nacházejí kamarádi, pokud však hledáte vážný vztah, tak je to ztráta času.

b)      Reálové/čárkaři – jde jim jen o sex, často jednorázový, bez jakýchkoliv závazků, velké procento z nich jsou nezadaní a tvrdí, že hledají vážný vztah.

c)       Reálové/hledači – skutečně hledají nějakou formu vztahu, ať už milenecký nebo vážný.

d)      Nestandardi – jedná se o vyznavače okrajových sexuálních praktik, a pokud nehledáte něco podobného, je lepší se jim vyhnout. Dají se velmi dobře poznat, většinou se se svou „úchylkou“ příliš neskrývají.

 

Krok 3 – První zpráva

Přišla vám zpráva, prohlédněte si profil odesílatele, a pokud vás obsah ani profil neodradí, tak na ni stručně reagujte. Vyvarujte se konkrétních osobních údajů, při prvním kontaktu je rozhodně na místě opatrnost. Doporučuje se nechat si na e-mail poslat další fotku, aby se potvrdila totožnost toho, kdo vám skutečně píše. Může se vám ovšem stát, že místo běžné fotky najdete ve svém e-mailu pikantní  erotickou fotku. To se stává poměrně často, spousta mužů se ráda pochlubí, ale vás by to mělo varovat, a pokud nehledáte ryze sexuální vztah, tak jako začátek komunikace to ideální rozhodně není.

Odepsala jste, ale muž se již neozývá, v tomto případě se doporučuje na odpověď nenaléhat, zřejmě ho zaujala více jiná žena a další komunikace by byla nejspíše jen jednostranná. V případě, že vám odpoví a hned vás zve na kávu nebo něco podobného, je to potřeba spíše brát tak, že takové vzkazy zřejmě píše každé ženě, kterou osloví a je mu v podstatě jedno, která z oslovených žen pozvání přijme.

Překonali jste úskalí prvního vzkazu, partner se vám jeví nadějně a další komunikace by v ideálním případě měla pokračovat v příjemném, upřímném tónu a měli byste si hned ze začátku ujasnit, co konkrétně hledáte, aby nedošlo k nedorozumění. Pokud se vaše představy shodují, může seznamování dále pokračovat.

Krok 4 – Reálné setkání

Názory na to, ve kterém okamžiku by mělo dojít k setkání v reálném světě, se různí. Příliš se nedoporučuje se setkáním váhat, protože mezi komunikací prostřednictvím zpráv a reálným setkáním je obrovský rozdíl. Může se stát, že si pak s člověkem, se kterým si již dlouho píšete hodně osobní zprávy, nebudete mít u kávy co říci, nebude vám sympatický jeho projev, řeč těla, bude prostě jiný, než jste si ho stvořila ve své fantazii na základě jeho virtuálního profilu.

Krok 5 – Trpělivost růže přináší

Asi není reálné očekávání, že hned první seznámení nám do života vnese přesně to, co hledáme. Ale je potřeba vytrvat, nevzdávat se při prvním neúspěchu, poučit se z případných chyb a věřit si. A pokud budeme brát seznamování jako hru, poznávání nových lidí, zcela jistě nám přinese spoustu nových zážitků, zpestření do života a časem určitě najdeme toho pravého.

 

Zaujal vás tento článek, máte na něco jiný názor nebo třeba nějaký zajímavý zážitek z internetové seznamky? Budu ráda, když mi napíšete na Hrisnice@centrum.cz…

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist