Jak navrátit poničeným vlasům zdraví, lesk a krásu?

Zima je pro vlasy pořádnou zátěžovou zkouškou. Neustálé změny teplot, suchý vzduch, zima, pocení pod čepicí… vaše vlasy se lámou, jsou suché a bez života. Také vaše vlasy volají SOS? Poradíme vám, jak dát vše do pořádku.small

O vlasy se musí pečovat. Ale jak?

Každý kadeřník vám řekne, že nestačí jednou za rok dopřát vlasům kúru, ale že je třeba o vlasy pečovat pravidelně. Vy ale potřebujete pomoc ihned! Co s tím?

  • Dopřejte vlasům pořádně výživnou kůru. Zabalte je do masky a nezatěžujte je zbytečnými kosmetickými přípravky jako je lak či gel. Masku si můžete i doma vyrobit – použijte třeba kokosový nebo olivový olej, med, žloutky, pivo – babské recepty většinou opravdu fungují!
  • Zastřihněte zničené konečky. Ano, opravdu. Buďte nekompromisní a všechny konce, které se začínají třepit, odstřihněte.

Tip: Nechcete chodit ke kadeřnici jen kvůli konečkům? Pořiďte si kadeřnické nůžky, se kterými docílíte profesionálního efektu i doma.

  • Slibte svým vlasům, že odteď o ně budete pečovat pravidelně.

Jaké postupy dodržovat při každodenní péči o vlasy?

Nutností je pravidelné kartáčování. Zvláštní pozornost by tomuto bodu měly věnovat majitelky dlouhých vlasů, ale i mikádo vyžaduje hřebelcování. Každý večer z vlasů vyčešte všechny přípravky a pečlivě rozčesejte zacuchané části. Vaše vlasy budou okamžitě lesklejší a hebčí.

Tip: Kvalitní kartáče na vlasy a ostatní profesionální přípravky k péči o vlasy pořídíte na vlasy-kosmetika.cz.

Minimálně jednou týdně dopřejte svým konečkům regenerační kůru a pravidelně je zastřihávejte. Vaše vlasy budou silnější a především zdravější. A nebojte se, při každém dalším zastřihávání budete zkracovat méně a méně.

Nemyjte své vlasy příliš často a vždy použijte jen nezbytně nutné množství produktu. Při mytí se soustřeďte především na pokožku, které můžete také dopřát masáž. Stimulace pokožky hlavy totiž podporuje růst vlasů. Nakonec použijte kondicionér, který ale velmi pečlivě vymyjte. Kondicionér usnadňuje rozčesávání a poskytnete vaší kštici nutné živiny.

Pokud své vlasy pravidelně své vlasy vystavujete vysokým teplotám, vždy použijte ochranné sérum a výhradně kvalitní vybavení. Nekvalitní žehlička na vlasy dokáže napáchat spoustu škod.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist