Jak oblékat děti na školní výlety, školy v přírodě a jiné akce venku

Děti jsou od přírody tvorečkové plní energie, chuti do pohybu a zpravidla milující pobyt venku. Se školní docházkou se množství času stráveného venku rapidně zhoršuje, přesto některé osvícené školy s pobytem venku pracují a učitelé se s žáky vydávají na naučné procházky, exkurze, výlety či přímo zařazují výuku pod širým nebem. Pojďme se podívat, jak dítě vybavit na podobné akce.

Teplo a pohodlí

Učit se ve vytopené třídě je možná mnohem snazší než se soustředit na příjem informací venku, ovšem stoprocentně méně zábavné. Základním pravidlem by proto mělo být pohodlné oblečení přiměřené aktuální teplotě a počasí. Na začátku podzimu můžete zvolit například tepláky do školy, teplejší mikinu a lehkou bundu. Ideální je vždy vybavit dítě větším množstvím vrstev, které se dají podle potřeby a aktuální teploty snadno sundávat či přidávat, tedy tzv. cibulový systém.

Počítejte s chladem a deštěm

Na všech školních výletech a jiných výpravách musí být dítě připraveno na případný déšť či zimu. Mějte proto ve skříni vždy nějaké teplé a nepromokavé oblečení. Za doporučení stojí například eshop Kugo a velmi oblíbené a ověřené oblečení Wolf. Nabízí nejen elegantní a líbivé kousky, ale i vysoce funkční šusťákové kalhoty či sportovní dětské mikiny.

Holínky a pláštěnka

Žádné dítě se taky neobejde bez pohodlných holínek, které lze v zimě volit i v zateplené variantě, a kvalitní pláštěnky, jež se neroztrhá při prvním vytažení z obalu. Pláštěnku můžete nahradit nepromokavou bundou, ale než v ní dítě pošlete na školu v přírodě či tábor, raději její funkčnost pořádně odzkoušejte.

Čepice, šály a rukavice

S příchodem listopadových a zimních dní se dětské šatníky rozrůstají o pokrývky hlavy, krku a rukou. Pamatujte na to, že jedna čepice na veškeré podmínky nestačí. Na podzim mějte ve skříni tenké čepice vhodné spíše jako ochranu proti případnému větru, občas stačí i čelenky přes uši. V zimě pak pořiďte teplé pletené čepice, které opravdu zahřejí a jen tak nepromoknou.

Pobyt pro děti venku je něčím neskutečně důležitým a pokud to vaše škola alespoň trošku podporujte, buďte nadšení a dejte to najevo dětem i vyučujícím. Snažení snadno podpoříte právě nákupem vhodného vybavení, aby se děti venku cítily skvěle!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist