Jak poznáte výhodnou cestovní pojistku?

Jak poznáte výhodnou cestovní pojistku?
5 (100%) 1 vote

Cestovní pojištění patří mezi ty, které jsou brány nejvíc nezodpovědně. Spousta lidí si stále myslí, že si vystačí na cestách do zahraničí v rámci Evropské Unie jen s běžnou zdravotní kartičkou, ale to je omyl, který se vám může nepříjemně prodražit. V tomto článku se dozvíte, jak má vypadat skutečně spolehlivé cestovní pojištění a na co byste při jeho zřizování neměla zapomínat.

Rozdíly mezi kartičkou pojištěnce a cestovním pojištěním

Se zdravotní kartičkou pojištěnce máte právo na lékařské ošetření, ale již ne na jeho proplacení. V praxi to tedy znamená, že se vám v zahraničí ve státech EU dostane odpovídající zdravotní péče, ale pouze při akutních a neodkladných případech. Navíc si budete muset všechny úkony zaplatit ze svého (více na toto téma zde).

Abyste se vyhnula riziku až milionových dluhů, rozhodně byste bez řádně sjednaného cestovního pojištění neměla vyjíždět za hranice. Jen obyčejná zlomenina může vyjít na desítky tisíc korun a tato částka se ještě zvyšuje o další nadstandardní úkony, mezi které patří pooperační vyšetření, převoz vrtulníkem nebo pobyt v nemocnici.

Víte, že: prostřednictvím internetu můžete získat i levné cestovní pojištění?

Základní znaky výhodné varianty

Při sjednávání dávejte pozor na pojistné limity. To je maximální výše částky, která vám bude proplacena v případě splnění pojistných podmínek – tj. při onemocnění, úrazu či jiné pojištěné nepříjemnosti v zahraničí. Zároveň byste měla mít i vhodné připojištění, například pro extrémní aktivity, kterým se chcete v zahraničí věnovat. Ne všechny jsou součástí základního cestovního pojištění. Za všech okolností musí být součástí pojistky také asistenční služba, bez které se při problémech v zahraničí neobejdete. Vyplatí se i připojištění odpovědnosti, které zahrnuje proplácení škody, kterou způsobíte druhé osobě na zdraví nebo majetku.

Sjednejte si cestovní pojištění online

Mezi nejvýhodnější způsoby sjednání cestovního pojištění patří online forma ERGO pojišťovny, kde si v pohodlí domova vyberete odpovídající formu cestovního pojištění a pak jednoduše odešlete. Potvrzení o sjednání vám přijde vzápětí na zadaný e-mail a od té chvíle jste již řádně pojištěna. Tento způsob má také tu výhodu, že je možné si sjednat pojištění i samotný den odjezdu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist