Jak probudit bazén ze zimního spánku

Jak probudit bazén ze zimního spánku
Ohodnoťte článek!

Jaro udeřilo a společně s ním vyšly i první teplé sluneční paprsky. Na zahradách se to hemží lidmi, kteří obdělávají své záhonky a připravují se na výsadbu čerstvé zeleniny a ovoce. Děti se těší na běhání po venku a rodiče plánují, jaké aktivity jim pro nadcházející teplé období připraví. A mezi veškeré přípravy patří i uvedení do provozu bazénu na zahradě.

Jak vyčistit a zprovoznit bazén?

Pokud nemá bazén zastřešení, je třeba ho nejprve pořádně vyčistit po celé ploše před tím, než bude napuštěn vodou. K tomu poslouží kartáč, hadr, mycí prostředek a pár hodin práce. V opačném případě je nejprve třeba mechanicky zbavit vodu nečistot, pokud se tam některé dostaly, a poté ji chemicky upravit. Pro mechanické čištění rozhodně využijte některý z bazénových vysavačů, který si poradí za vás. Chemicky pak vodu očistíte chlórovými tabletami či jinou formou úpravy vody.

Bazénové vysavače se dají rozdělit do dvou kategorií, ruční a robotické, které jsou vhodné do větších bazénů. Kompletní nabídku od jedničky v prodeji bazénů a bazénového příslušenství, firmy Albixon a.s., naleznete na internetových stránkách www.bazeny.cz/bazenove-prislusenstvi/vysavace/. Z bazénové chemie si pořiďte multifunkční chlórové tablety, granulát na regulaci ph a vločkovač. Pokud máte rádi aroma vůně, i ty se dají do bazénové vody přidat. V případě, že trpíte vy nebo vaši blízcí alergií na chlór, alternativně dobře fungují kyslíkové tablety nebo ozón.

Jakmile je bazén uveden do provozu, kvalitu vody testujte pomocí testovací soupravy. Nezapomeňte pravidelně pouštět bazénovou filtraci pro dokonalou výměnu vody. Nejběžnějším typem filtrace je písková. Ta se skládá z různě zrnitého písku a zachycuje nečistoty obsažené v bazénu. Písek bazénové filtrace je třeba pravidelně propírat, aby čištění bylo maximálně efektivní. Jaro udeřilo a bazén volá. Řádně ho tedy vyčistěte a připravte ho na nadcházející koupací sezénu.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist