Jak si pořídit maximálně bezpečný dětský kočárek?

Jak si pořídit maximálně bezpečný dětský kočárek?
5 (100%) 1 vote

Každý rodič především dbá na bezpečí svého dítěte. Proto nebude např. při nákupu dětského kočárku přehnaně šetřit. Jenže ani to nemusí stačit. Podívejme se tedy, na co v této oblasti pamatovat.

PoB5

Dětské kočárky a pohodlí dítěte

Dětské kočárky si sice můžete pořídit v mnoha variantách, vždy ale musíte brát ohled na pohodlí dítěte. Hluboké kočárky pro nejmenší děti musí být dostatečně prostorné, u sportovních kočárků je zase vhodné, aby šlo otočit korbu v obou směrech jízdy, což se osvědčí zejména v zimě. A co golfové kočárky neboli golfky? Ty by měly mít alespoň pro mladší děti polohovací pevnou opěrku zad, jíž lze sklopit do roviny. Vše pak pochopitelně platí rovněž u kočárků pro dvojčata.

Dětské kočárky a bezpečí dítěte

Hlavním ukazatelem toho, zda je dětský kočárek bezpečný, je splnění norem jeho výrobcem. Proto se přesvědčte o tom, jestli daný výrobek vyhovuje požadavkům evropské normy (označení EN 1888) a je-li vůbec označen značkou výrobce. Pokud totiž tyto základní požadavky nesplňuje, takovým kočárkem se nezabývejte, neboť může být nebezpečný!

A co nosítka na dítě?

Mnozí rodiče mají obavy z používání nosítek a šátku na nošení dětí. Poměrně zbytečně. Jistě, tyto výroky byste neměla používat úplně pořád, ale vězte, že v současné době si lze pořídit vysoce kvalitní nosítka na dítě, což platí i pro šátky. Pamatujte pouze na to, že by k Vám měl být potomek vždy čelem, jeho záda (min. do 14 měsíce) musí být dokulata a kolena výše než kyčle.

Bezpečné a pohodlné dětské kočárky i nosítka a šátky na nošení dětí si můžete pořídit v e-shopu Pinkorblue.cz.

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist