Jak si udržet pořádek v domácnosti? Stačí 20 minut denně

Jak si udržet pořádek v domácnosti? Stačí 20 minut denně
5 (100%) 2 votes

Domácí práce jen tak někoho nebaví a o úklidu to platí dvojnásob, ale nikdo nechce žít v nepořádku. Proto se jednou za čas uklidit musí. K dokonale čisté domácnosti stačí, věnovat úklidu denně 20 minut. To není tak zlé. Přečtěte si, jak na to.

Každý den 20 minut

Odborníci na úklid doporučují věnovat úklidu domácnosti 20 minut denně. Díky tomu se zpomalí vytváření nepořádku a zašpinění domácnosti. Jedná se o bleskový úklid, který zajistí vaši domácnost neustále uklizenou.

7 minut na kuchyň

Začíná se nádobím a pozor, utírání je zakázáno, zbytečně to zabírá čas. Následuje otření sporáku a pracovní plochy i s jídelním stolem. Vysype se odpadkový koš a vysaje se podlaha.

2 minuty koupelna

Postupuje se od nejzašpiněnějšího místa, což je toaleta a postupuje se k umyvadlům. Nejprve se umyje vnitřek záchodové mísy za použití štětky a pak se jednoduše spláchne. Následuje prkénko a okraj mísy. Posledním krokem je otření umyvadla, zrcadla a lehké setření podlahy.

Po každé koupeli se doporučuje setřít podlahu mopem. Díky tomu se odstraní voda z podlahy, jemné částečky prachu a také vlasy. Tahle rychlá záležitost zajistí podlahu delší dobu čistou.

U vícečlenné rodiny je dobré každý večer nastříkat toaletu čisticím prostředkem, udrží se tak stále čistá. Nezapomeňte na prkýnko a okraj mísy.

Komora – místnost pro nepořádek

Komora, kumbál nebo úklidová místnost – tady všude vždy panuje nepořádek. Protože tam nikdo moc často nechodí a stačí jen zavřít dveře a nepořádek je pryč. Ale nemusí to tak být. stačí komoru vybavit regály a pořádek je na světě.

Kovové regály jsou skvělým úložným prostorem, kam se veškerý “nepořádek” zaklidí. Výškově nastavitelné police uskladní sezónní vybavení a oblečení, vytvoří místo pro vysavač, prostředky na úklid, kbelíky, staré hračky nebo nevyžehlené prádlo.

Obývací pokoj 6 minut

V obývacím pokoji se začíná sedací soupravou, musí se uklidit, vyklepat drobky a načechrat polštáře. Následuje otření konferenčního stolku, urovnání časopisů, knih v knihovně, svíček a dalších dekorací. Na závěr pak vysajte nebo lehce setřete podlaha.

Ložnice na 3 minuty

U ložnice není úklid nic složitého, zásadní a jediné co se musí pravidelně uklízet je postel a tu stačí pouze ustlat. Co je při stlaní důležité, nechat lůžkoviny vyschnout. Tedy přehodit peřinu, načechrat polštáře. Díky tomu zabráníte tvorbě roztočů. Zakliďte oblečení do šatní skříně a je uklizeno.

Nezapomínejte na větrání. Čerstvý vzduchu v ložnici zakryje veškerý nepořádek. Větrat se musí i v zimě, stačí krátké, ale intenzivní větrání celým oknem. Vzduch se rychle vymění a nedojde k velkému úniku tepla.

Předsíň zabere 2 minuty

U předsíně vám nejvíce času a energie při úklidu ušetří vhodně zvolené čisticí zóny. Musí být dostatečně velké a kvalitní, aby dokázaly odstranit veškeré nečistoty z bot. Důležité je naučit všechny členy rodiny, aby si boty opravdu čistily. Pak už jen stačí dát boty do botníku a vrátit všechny věci na své místo – na věšák, do botníku nebo šatní skříně.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist