Jak ušetřit při nákupu domácích spotřebičů? Cesta k úspoře není trnitá!

Jak ušetřit při nákupu domácích spotřebičů? Cesta k úspoře není trnitá!
5 (100%) 1 vote

Moderní domácnost je spotřebiči doslova prošpikována. Milujeme je, protože do každodenní rutiny vnáší komfort, který by nám předchozí generace mohly závidět. Ale běda, když se pokazí. Pořizovací ceny kvalitních modelů – a platí to zejména o bílém zboží – nejsou zrovna nejnižší. A kdo nemá naspořeno, musí najít způsob, jak při nákupu ušetřit. Naštěstí se jich nabízí poměrně dost. Chcete se s nimi seznámit?

Zboží druhé jakosti jak „top“ volba

Šetřit na domácích spotřebičích tak, že si místo kvalitních modelů renomovaných značek vyberete pomocníky z produkce neznámých výrobců, nemusí být nejrozumnější řešení. Mnohem lepší je nákup zboží druhé jakosti. Jedná se například o levné chladničky, které byly rozbaleny na prodejnách a mají poškozený obal, případně drobnou kosmetickou vadu.

Ledničky, ale také pračky a levné myčky na nádobí najdete v eshopu diskontni-nakupy.cz. Jedná se o domácí spotřebiče značek jako Bosch, Samsung, Liebherr, Siemens, LG, Electrolux apod. Oproti stejným spotřebičům první jakosti ušetříte až desítky procent z původní ceny. O záruku přitom nepřijdete, také na sortiment druhé jakosti se ze zákona vztahuje na dva roky.

I starší model má co nabídnout

Obecně je moudré zapátrat mezi domácími spotřebiči, které výrobci uvedli na trh již před nějakým časem. Tím nemáme na mysli pět, či snad dokonce deset let staré zboží, ale spíše loňské nebo předloňské modelové řady. Většinou nabízí velmi podobné funkce, ovšem za mnohem přijatelnější cenu.

Cenové srovnání je základ

Možná vás to překvapí, ale zlevněné zboží může být dražší než stejný produkt od jiného prodejce, který na žádnou slevu neláká. Nenechte se omámit marketingovými triky a vždy se po daném spotřebiči poohlédněte na více místech. Spoustu času vám ušetří cenové srovnávače.

Bazar není sprosté slovo

Pokud vám nevadí, že zboží není nové, rozhodně se poohlédněte i na inzertních serverech. Spousta lidí obměňuje domácí spotřebiče častěji, než je běžné a do oběhu se díky tomu dostávají zánovní kousky za nepřekonatelnou cenu. Problém může být v dostupnosti – většina lidí nabízí větší spotřebiče pouze formou osobního odběru, a to i přesto, že mnozí dopravci nabízí cenově dostupnou přepravu s vyzvednutím na adrese. Takže vám nezbude, než se soustředit na inzeráty v okolí vašeho bydliště, a nakonec si pro „novou“ ledničku či pračku dojet osobně.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist