Jak vybrat krátkodobou půjčku? Tu první získáte i zdarma

Jak vybrat krátkodobou půjčku? Tu první získáte i zdarma
Ohodnoťte článek!

Stát se to může komukoliv. Rozbije se pračka, musíte s autem do servisu, děti jedou na lyžařský výcvik, přijdete o práci, onemocníte, a tak se vám sníží příjem. Ne všichni mají dostatečnou rezervu pro takové životní situace. Pak tedy nezbývá nic jiného než si vzít půjčku.

Pokud v obecné rovině svou finanční situaci zvládáte a potkal vás pouze nárazový problém, je nejvhodnějším řešením krátkodobá půjčka. Půjčíte si pár tisíc, během měsíce je splatíte a je po potížích. Jak ovšem vybrat tu správnou půjčku, když ji dnes poskytuje tolik věřitelů?

Nechte si půjčit zdarma

Půjčujete si poprvé? Výborně. Právě pro vás má spousta společností připravenou zajímavou nabídku – první půjčku zdarma. Splatíte pouze to, co si půjčujete, bez jakýchkoliv úroků a dalších poplatků. Nabídka platí pouze při první půjčce u dané společnosti a obvykle bývá omezená na částku do 10 000 Kč. Toto omezení existuje z důvodu bezpečnosti pro věřitele i klienta.

Jestli vám stačí pár tisíc korun, určitě si najdete společnost, která poskytuje první půjčku zdarma. Je jí například CreditStar, kde dostanete napoprvé bez poplatku až 7 000 Kč. Pokud potřebujete více, budete se muset poohlédnout jinde.

Zjistěte si, kolik stojí prodloužení splatnosti

Krátkodobé půjčky online jsou poskytovány zpravidla na měsíc. Slouží primárně jako vykrytí nenadálého výdaje, věřitelé počítají s tím, že jim peníze vrátíte, jakmile dostanete další výplatu, takže těch 30 dní by mělo teoreticky stačit. Jenže často nestačí. A co pak? Pak by klient neměl strkat hlavu do písku a měl by co nejdříve požádat o prodloužení.

S takovou situací se vyplatí počítat už předem. Ještě než půjčku uzavřete, si tedy zjistěte, kolik budete muset zaplatit za každý den prodlení. Poplatky se u jednotlivých poskytovatelů dost liší. Takže možná si sice půjčíte pár tisíc úplně „zdarma“, jenže na poplatcích z prodlení se splátkou pak proděláte daleko více.

Buďte při výběru půjčky chytří a nenechte se zlákat jen tím, co si přečtete na hlavní stránce webu poskytovatele. Čtěte i podstránky a podmínky psané menším textem.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist