Jak vybrat novou sadu talířů? Zaměřte se na tyto vlastnosti!

Talíře jsou nedílnou součástí každé domácnosti. Ač jsme si již zvykli na naši stávající soupravu, jednou za čas je potřeba koupit novou. Na jaké vlastnosti se při tom zaměřit? VS

Slavnostní vs. každodenní tabule

V prvé řadě je třeba zvážit, jak často budete nové talíře používat. Pokud to bude prakticky každý den, dražší souprava není příliš vhodným řešením, protože občas se zkrátka a dobře něco rozbije. Pro slavnostní příležitosti to ovšem již chce mít připraven dražší sváteční servis, který dodá stolování úplně jinou atmosféru. Prohlédnete-li si na druhou stranu talíře na Vetroshop.cz, jistě uznáte, že minimálně z estetického hlediska si je dnes možné zakoupit i krásné kusy levně.

Materiál a design talířů

Nelze říci, že by jeden materiál výrazně převyšoval ostatní. Proto platí, že u talířů ze skla či keramiky můžete shodně očekávat vysokou kvalitu. Totožné vlastnosti pak mají rovněž porcelánové jídelní soupravy. Více než na samotný materiál se tedy můžete zaměřit na design a barevné provedení jednotlivých výrobků. V tomto ohledu radit nelze, neboť každý člověk má jedinečný vkus.

Kolikadílnou sadu talířů pořídit?

Záleží především na počtu členů domácnosti. Pro jednoho člověka bohatě postačí 12 dílná sada, pro větší rodinu pak nemusí dostačovat ani sada 30 dílná, zvláště zvete-li často návštěvy. V každém případě záleží rovněž na tom, zda doma servírujete pouze polévku a hlavní chod, nebo si potrpíte na dezerty a další jídla. V takových případech totiž jistě využijete rovněž dezertní talíře a jiné speciální varianty. Rozhodněte se tedy sami, jaká souprava vám bude nejvíce vyhovovat.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist