Jak vybrat plavky

Jak vybrat plavky
Ohodnoťte článek!

Plavecká sezóna je sice ještě daleko před námi, ovšem shazování do plavek už je v plném proudu, a i pulty obchodů se začínají plnit modely plavek pro letošní sezonu. Jak si ale vybrat ty pravé a na co si dát při výběru pozor?

Plavky vybírejte podle postavy

Plavky na šik fotografiích modelek v katalogu s oblečením se vám jistě budou zamlouvat, buďte si ale jistá, že na vaší postavě budou vypadat naprosto jinak, a zdaleka ne tak dokonale, jako když modelka zaujme přesně tu správnou pózu pro aparát. Každá postava si žádá určitý konkrétní střih plavek nebo prvek, který vyzdvihne její přednosti a potlačí nedokonalosti. A právě po takových plavkách byste se měla ohlížet.

Výběr horního dílu je stěžejní

Zejména výběr horního dílu plavek je největší oříšek. Při jeho výběru byste měla postupovat stejně jako při výběru spodního prádla, a zohlednit velikost i tvar poprsí tak, aby model skutečně pohodlně a spolehlivě seděl a zároveň opticky dodával dekoltu ten správný tvar. Stejně jako u prádla platí, že košíček podprsenky musí být dostatečně rozměrný, aby přidržel a tvaroval prso, kostice musí lemovat poprsí, a vše musí přiměřeně držet. Ve vodě budete dost možná také dovádět, proto praktickou stránku nepodceňujte, a klidně si u ž v kabince vyzkoušejte různé polohy (včetně předklonu). Pokud bude stále vše na svém místě, jste na dobré cestě.

Pro ženy s větším poprsím je ideální volit plavky s vyšším středem spojujícím košíčky, kdy tento prvek zajišťuje vyšší pevnost. Košíčky by měly být pevné a ramínka klasického tvaru stejně jako u podprsenky, nejlépe mírně širší.

Naopak dámy s menším poprsím si mohou dovolit i miniaturní klasické bikiny, ať už trojúhelníčkové nebo s kosticemi, kde jsou košíčky spojeny jen tenkými šňůrkami, a ramínka jsou na zavazování kolem krku.

Pro těhotné a plnoštíhlé dámy jsou pak zajímavou alternativou tankini, což je vrchní díl plavek připomínající tílko. Zakrývá tedy i bříško a maskuje přebytečná kila. V případě potřeby ale na rozdíl od jednodílných plavek můžete tankini top vyhrnout a třeba se opalovat.

Spodní díl plavek

S výběrem spodního dílu plavek už pravděpodobně tolik potíží mít nebudete. Obecně platí opět to, že pochopitelně musí dobře sedět, což znamená, že by měl mít dostatečně pružné lemování, které udrží plavky na svém místě, a samozřejmě odpovídající velikost. Dámy s dokonalými zadečky si mohou pořídit i plavková tanga, pro většinu dam bude ale optimální klasický bokový vykrojený střih či střih nohavičkový. Pokud máte zájem zamaskovat výraznější bříško, volte model s vyvýšeným pasem.

Trendy pro letošní sezonu

Přestože důležitější jsou bezesporu jiné aspekty, než aktuální trendy nastavené předními odborníky ze světa módy, i tato stránka bude hrát při výběru jistě svou roli. Pokud jde o léto 2013, hlavními hity budou pestré barvy, výrazné vzory (zejména květinové či námořnické, ale také zvířecí), ale také různé extravagantní střihy či linie volánků. Samozřejmě se rozhodně nesnažte zkombinovat vše v jediném modelu, naopak si vyberte to, co bude vašemu srdci nejblíže.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist