Jak vybrat vhodnou chůvu?

Jak vybrat vhodnou chůvu?
5 (100%) 1 vote

Vysoké životní tempo hraje často v neprospěch maminek. Řešíte i vy problém s tím, že nemáte hlídání pro vaše dítě? Potřebujete stálou chůvu či jen občasné hlídání? Poradíme vám, jak rychle vybrat dobrou chůvu pro vaše dítko. Možností je sice několik, ne všechny jsou ale správné!

Hledání přes inzeráty

Na internetu i v novinách se to jen hemží soukromými inzeráty, ve kterých většinou ženy studentky nabízí hlídání dětí. Vysoký počet nabídek je pro vás problém. Je těžké si vybrat a navíc nikdy nevíte, jaké má chůva zkušenosti. Může vám sice ukázat doporučení od rodin, kde působila před vámi, ovšem pozor – nikde není jistota, že si hodnocení nenapsala sama.  Bohužel, i to se děje a je třeba si dávat velký pozor. V nejlepším případě si pro ověření schopností chůvy přes inzerát vyžádejte telefonní kontakt na její předchozí klienty a zavolejte jim. Současně nikde není psáno, že chůva bez zkušeností je špatná, může to být právě naopak. Zajímavý článek na toto téma si můžete přečíst také zde.

01

Přes agenturu s jistotou

Pokud se chcete vyhnout zdlouhavému hledání chůvy skrze soukromé inzeráty, obraťte se na agenturu. Ta by měla mít všechny své chůvy prověřené. Výhodou je, pokud je možné hlídání dětí od agentury na zkoušku. Tuto službu nabízí například Agentura Slunečnice. Pokud si objednáte dlouhodobé hlídání, bude u vás chůva na 2 dny zdarma, abyste se s ní mohli vy i vaše děti dobře seznámit. Kromě běžného hlídání dětí nabízí Slunečnice i zprostředkování doprovodu dětí do školky nebo školy, hlídání během nemoci a dokonce hlídání v cizím jazyce. Patří mezi přední agentury, které kromě hlídání nabízí i úklid domácnosti a také péči o seniory.

Kolik za hlídání zaplatíte?

U Agentury Slunečnice startuje cena na pouhých 140 Kč za hodinu. Platí v případě dlouhodobého hlídání nad 80 hodin měsíčně. Za hlídání dětí v cizím jazyce se u agentury platí 220 Kč/hod.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist