Jak vymalovat ložnici

Jak vymalovat ložnici
Ohodnoťte článek!

Ložnice – místnost odpočinku, relaxace, ale také partnerského sexuálního života. Ač nám to tak nepřipadá, trávíme v ní až třetinu života, což rozhodně není málo. Proto by měla rozhodně poskytovat funkční vybavení, ale být i příjemná na pohled. K tomu skvěle dopomůže především výmalba, která zahalí místnost do vámi zvolené barvy a mnohdy ji promění k nepoznání.

Jaká barva bude nejlepší?

Při volbě vhodného tónu pro výmalbu se mnozí řídí vlastními preferencemi, pokud jde o barvy, napodobují designy z katalogů o bydlení, nebo se rozhodují podle barvy povlečení, které už leží ve skříni. Výběr barvy ale takto jednoduchý není, a rozhodně je dobré si jej promyslet. Barvy na nás totiž poměrně významně působí, a snadno dovedou proměnit klidnou relaxační ložnici v divoký aktivní prostor, což může být někdy žádoucí, ale jindy naopak vůbec.

Výmalba ložnice v teplých tónech

Barvy jako je žlutá, červená či oranžová, tedy barvy teplé, obecně působí na psychiku vesele a aktivně, kdy člověka povzbuzují, až téměř burcují. Na místnost jako takovou pak mají efekt rozšiřující a oživující. Tyto tóny pro vás budou ideální, pokud je pro vás ložnice spíše místem aktivit, například mileneckých. Konkrétně žlutá barva vám přinese do života lehkost, volnost, aktivitu a komunikaci, červená barva lásky pak stimuluje, dodává energii, sílu a vůli, podporuje smělost v rozhodování, a oranžová přináší vitalitu, pocit radosti a štěstí, optimismus, a pomáhá zvládnout emoce.

Výmalba ložnice v tónech studených barev

Naopak studené tóny modré a fialové vedou spíše k pasivitě, relaxaci a odpočinku, ale vyhovují všem, kdo mají rádi čisté a svěží prostředí a touží po zklidnění. Prostor se s jejich použitím ovšem pocitově zmenšuje. Chladné tóny vám budou vyhovovat, zejména pokud využíváte ložnici jako místnost k načerpání nových sil, regeneraci a uklidnění. Konkrétně modrá barva vám nabídne pocit uvolnění, dobrou náladu, klid i jistotu, fialová pak vnitřní harmonii, jistotu, koncentraci i pocit bezpečí.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist