Jak vypadá dobrá cestovní pojistka?

Jak vypadá dobrá cestovní pojistka?
5 (100%) 1 vote

Pojištění na cesty patří mezi nejvíce podceňované. Stále mnoho lidí žije například v přesvědčení, že jim pro cesty po Evropě stačí jen modrá kartička od zdravotní pojišťovny. Je to omyl, který může vyjít pěkně draho! Přečtete si více o tom, jak má vypadat kvalitní cestovní pojistka – je to poměrně jednoduché!

Proč kartička nestačí?

Modrou kartičku vydávají pojišťovny jako doklad o tom, že je osoba řádně zdravotně pojištěna. Držitel kartičky má nárok na zdravotní péči ve své zemi i v ostatních státech EU, ovšem v nich s velkým omezením. Modrá kartička je pouze garancí, že se osobě dostane zdarma základního ošetření v lékařských zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Nadstandardní úkony (jako je například převoz do nemocnice) si musí člověk hradit sám! Více se na toto téma dozvíte zde.

chytrezeny.cz_online_ergo_cz_01

5 charakteristik dobré cestovní pojistky

  1. Pojištění má dostačující pojistné limity

Pro cesty po Evropě i mimo ni je lepší si sjednat pojištění s vyššími cestovními limity. Ideálně by měly být ve výši 5 000 000 Kč. Je to z toho důvodu, protože ceny za ošetření jsou vysoké a v případě nižších limitů byste museli doplácet.

  1. Kryje ve všech případech

Cestovní pojištění do zahraničí musí pokrývat všechny aktivity, kterým se na dovolené budete věnovat. Je třeba se připojistit pro rizikové sporty či pobyt ve výšce nad 3 000 m.n.m.

chytrezeny.cz_online_ergo_cz_02

  1. Komunikuje

K cestovnímu pojištění vám pojišťovna musí dát kontakt na asistenční službu. Pokud budete potřebovat pomoct, ihned se na ni obraťte a řiďte se jejími pokyny.

  1. Je cenově výhodná

Cena pojištění se odvíjí od destinace, počtu dní v zahraničí a od pojistných limitů. I pojistky s vysokými limity seženete levně. Podívejte se na podrobné srovnání tarifů cestovního pojištění.

chytrezeny.cz_online_ergo_cz_03

  1. Zahrnuje i odpovědnost

Vždy je výhodnější se na cesty do zahraničí připojistit a zaplatit si i tzv. pojištění odpovědnosti. To je vaší jistotou, že nebudete muset platit za škody, které druhé osobě způsobíte na zdraví nebo na majetku.

Pokud se chcete dozvědět ještě více, podívejte se na tyto odpovědi na časté dotazy k cestovnímu pojištění.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist