Jak zabránit krádeži kola?

Jak zabránit krádeži kola?
5 (100%) 2 votes

Pokud využíváte jízdní kolo jako dopravní prostředek po městě do školy, do práce nebo na nákup, určitě oceníte 3 tipy, jak zvýšit bezpečnost zaparkovaného kola. Jízdní kola jsou pro zloděje i v dnešní době stále lákavá, a způsoby krádeží jsou čím dál víc důmyslnější. Kola se běžně kradou i na veřejných místech s velkým pohybem osob za denního světla a celá krádež může trvat jen několik vteřin. Víte, že podle policejních statistik je v České republice každý den ukradeno 14 kol? A to je potřeba brát v úvahu, že ne každý majitel ukradeného kola na policii krádež nahlásí.

Nevyplatí se ani spoléhat na to, že se nejvíce kradou předem vytipovaná drahá kola. Kradou se především kola, která jsou jen opřená o lavičku nebo o zeď, a jejich odcizení je víc než snadné. I přesto, že si zloději poradí prakticky s každým druhem zámku, vyplatí se do kvalitního zámku investovat, můžete případné zloděje buď úplně odradit, nebo při samotném činu zdržet. V každé situaci tedy myslete na vhodné zabezpečení a případně i pojištění kola proti krádeži.

 

  1. Zámek na kolo, uzamykatelné stojany na kola a mechanické bezpečnostní zámky doplněné pohybovým detektorem a hlasitou sirénou

Používat zámek na kolo představuje naprostý základ ochrany jízdního kola. Vyberte si skladný zámek, který budete vozit v rámové brašně, nebo se vždy vejde do batohu. Využívat můžete i bytelné uzamykatelné stojany, které pro cyklisty nabízejí některé restaurace, penziony a další podniky. Zabezpečit odstavené kolo lze i ocelovým kabelem s mechanickým zámkem doplněným o pohybový detektor se sirénou – pokud se někdo nepovolaný pokusí s kolem jakkoliv manipulovat, rozezní se hlasitá siréna.

 

  1. Identifikace (DNA) kola u Policie ČR

Nejnovější technologie umožňují označit rám kola pomocí výstražných samolepek, které mohou odradit případné zloděje, a mikroteček s obsahem syntetického kódu DNA, který zajišťuje jednoznačnou identifikaci a je evidován v mezinárodní databázi, což může zvýšit šanci na navrácení odcizené věci. Syntetická DNA je netoxická a zdravotně nezávadná, po zaschnutí je okem neviditelná a bez viditelného poškození neodstranitelná.

 

  1. GPS

Sledovací zařízení GPS ukryté v rámu kola umožní kdykoliv lokalizovat kolo prostřednictvím mobilní aplikace. V následné spolupráci s Policií ČR nebo bezpečnostními agenturami se tak můžete dočkat navrácení Vašeho kola ve velmi krátkém čase.

 

 

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist