Jak zařídit malou předsíň?

Malé předsíně jsou obvyklou klasikou ve většině domácností. Jelikož zde není tolik prostoru, musí se o jejich zařizování zvláště více přemýšlet. Co kam umístit a jak bude celek působit na oko. A protože i nás tato problematika zajímá, představíme vám pár tipů a rad, abyste to vy měli snadnější.

1. Nábytek

Jistě chcete docílit toho, aby předsíň působila uklizeně a zároveň měla co nejvíce praktického využití. To záleží hlavně na volbě toho správného nábytku. Kombinované komody jsou skvělým řešením, jelikož mají dvojí využití. Do šuplíků uložíte drobnosti nebo třeba pokrývky hlavy a šátky. Za dvířka na police můžete schovat své boty. V takovém případě bude komoda sloužit i jako botník. Je to velice praktické a funkční řešení. A pokud jich umístíte více vedle sebe podél celé délky, získáte moderní a vzdušný interiér.
Také je tu možnost klasiky nebo-li šatní skříň. Nemusíte se bát volby, stačí se zaměřit na kategorii skříň do předsíně, kde jistě najdete to, co hledáte. Rozměry vybírejte uvážlivě, aby prostor nepůsobil zmenšeným dojmem. Doporučujeme použití zrcadel a posuvných dveří, které vám opticky i reálně zvětší místnost.

2. Barevné provedení

Je pravdou, že bílá je vždy skvělou volbou, ale občas může působit fádně a nezajímavě. Jestliže ji ale máte rádi, kombinujte ji s jinými barvami. Zkuste použít odstíny žluté a oranžové, které mají pozitivní vliv na lidskou psychiku. Obloukem se vyhněte výrazným barvám a nadužití rozlišných komplikovaných vzorů.

3. Tipy a rady na závěr

Využívejte stěny do maxima. Tím myslíme háky a věšáky, které jsou ideálním řešením. Jestliže na nich zrovna nebudou viset bundy a kabáty ničemu nevadí, ale je dobré je mít k dispozici.
Vyhněte se celoplošnému koberci, který je velice nepraktický. Naopak malé koberce jsou zcela něco jiného. Jelikož půjde vidět podlaha, prostor bude působit zase o trošku větším dojmem. Navíc vytváří pohodovou a komfortní atmosféru, které chceme všichni v domově docílit.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist