Jaké knížky baví naše děti? Vyberte tu správnou a užijte si čtení společně!

Jaké knížky baví naše děti? Vyberte tu správnou a užijte si čtení společně!
5 (100%) 1 vote


Také se poohlížíte po knížkách, které by vaše dítko bavily, příběh byl zajímavý, něco přinášel, byl poučný a zároveň zábavný? Není snadné vybrat v knihkupectví tu správnou knížku, která nebude jen plná obrázků, kterou nepřečtete za jeden, dva večery a nic moc vašemu dítěti nedá.

Jestliže hledáte četbu, která bude bavit nejen vaše děti, ale i vás, pořiďte si následující tituly! Těšit na večerní čtení se budete společně, skutečně!

Pro nejmenší posluchače

Miminkům zpravidla zpíváme. Ještě neudrží pozornost na to, aby pochopila celý příběh. Ve dvou letech už ale dětem můžete číst pohádkové knížky, které nejsou náročné, obsahují obrázky a jsou skutečně záživné. Skvělé jsou naše pohádky, které můžete najít v různě zkrácených podobách právě pro menší děti.

Jednou takovou je knížka Povídej pohádku od Adolfa Dudka. Najdete v ní pohádky jako Hrnečku, vař!, O Budulínkovi, O Červené Karkulce, O kohoutkovi a slepičce, O koblížkovi, O Palečkovi a další. Děti skutečně baví a bude-li se vám zdát, že je na vaše děťátko příliš, aby vlk sežral babičku, pohádku lehce poupravíte.

Už nejmenší děti baví i knížky z kolekce Disney. Holčičky i kluci mají v oblibě zvláště zvířátka, takže pořídíte-li si knížku Dumbo, určitě se bude líbit. Koho by také nezaujal příběh slůněte, které bylo obdařeno nadměrně velkými uši a které umí létat!

Školkaři a předškoláci

I tady se můžeme nechat inspirovat tématem, které baví holčičky i kluky. Právě takovým je téma skřítků!

Skřítkové i víly jsou malí kouzelníci, kteří umí triky, čáry a zařídí věci přesně tak, jak by měly být. Jedním takovým je raráš Mlíko. Přesněji knížka Milady Sukdolákové – O raráši Mlíkovi. Děti i dospělé zaujme příběh odehrávající se v kníže, kdy rarášek Mlíko pomáhá vesnickému klukovi Kubovi a společně překonávají všechny překážky pohádkového světa.

Skřítek v hlavní roli působí i v knížce Jejda a Helemes od Miloše Kratochvíla. Co způsobí setkání obra a skřítka? Budou z nich kamarádi? Nebo se naopak nedokážou domluvit a jejich kamarádství nebude moci fungovat? To se společně s dětmi dozvíte při večerním čtení této poutavé knížky!

Čtěte i školákům!

To, že dítě nastoupí do školy, neznamená, že mu přestaneme číst. Víte, jak rády budou děti vzpomínat na chvíle, kdy jste jim před spaním četli? Právě pro tyto okamžiky se výborně hodí knížky Astrid Lindgrenové. Vaše děti mohou prožívat radosti a starosti společně s dětmi z Bullerbynu a dozvídat se, co vše se může stát, co se řeší stejně staří vrstevníci. Kniha Děti z Bullerbynu je jednou z výborných knih, která zaručeně nezklame.

Vyberte si i vy v knihkupectví zajímavou knihu, kterou budete číst rádi, se zájmem a očekáváním. V knihovně se nikdy neztratí!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist