Jděte na Silvestra přes den ven

Ohodnoťte článek!

Svátků je na konci roku dostatek a nás volno svádí k tomu, abychom jedli, pili, nic nedělali, pohoda přechází v nudění se a lelkování. Přitom se o tolik připravujeme v porovnání s tím, kdybychom se vydali do přírody, za partou přátel, k rodině nebo do města, které jsme již dlouho nenavštívili a užili si jeho kouzlo znovu.

Upevňujte vztahy

Na Silvestrovském výšlapu zažijete mnoho zábavy. Většinou se sejdou lidé, kteří se znají a mají si spolu co povídat, zasmějí se a zavzpomínají na kde co. Zároveň se většinou přidají lidé noví, nebo ti, které znáte od vidění, ale neměli jste možnost poznat je osobně. Je to skvělá příležitost, jak navázat nová přátelství, dokonce se seznámit s novým partnerem či partnerkou a udělat něco pro své zdraví.

Zkuste pomáhat

Žijete-li ve větším městě, v průběhu svátků můžete vidět spoustu lidí, kteří nemají domov, nebo nemají blízkou rodinu a z tváří jim čiší samota, smutek a beznaděj. Máte-li chuť udělat něco hezkého, vydejte se do města s vánočním cukrovím nebo něčím jiným dobrým, čeho máte doma dostatek a nebude vám vadit, když se o část podělíte. Budete svědky toho, jak lidé na pokraji společnosti ožijí, jakou radost jim uděláte a že jim ukážete, že svět není jen o lidech bez zájmu, tolerance nebo snahy pomoci, ale jste tady i vy, kterým nejsou lhostejní.

Do města za kulturou

Spousta měst má na Silvestra snahu lidi pobavit. Je mnoho kulturních akcí, které se přes den konají v kulturních domech, v kostelích, dokonce i v ZOO… je fakt, že jde o akce vesměs v dopoledních hodinách, ty večerní jsou většinou uzavřené a bez vstupenky, kterou jste si zajistili s předstihem nedostupné. Pokud vám ale nevadí cestovat a strávit dvě hodinky v autě, na nějakou kulturní akci se bezesporu podívat můžete.

Silvestr strávený hrou

Krásným nápadem je i setkání se s přáteli u někoho doma, nebo venku, pokud tomu počasí bude nakloněno a hraní se. Děti mohou běhat, jezdit na koloběžkách, kolech, jestliže sněží, je skvělé udělat iglú nebo novou bobovou dráhu, kde se budou hrát po Novém roce.

Ani dospělí nemusí být bez hraní. Kdy jste naposledy vytáhli šachy, karty, člověče nezlob se, nebo třeba Monopoly a Scrabble? Zkuste se poptat kamarádů, jaké stolní hry mají doma a spojte hlavy, ruce a dobrou náladu. Budete nadšeni, kolik emocí obyčejné hraní přinese.

Silvestr strávený u televize je sice klidný, ale nudný. Nedá vám nic nového. Stane se jedním z mnoha. Proč si jej letos neudělat jiným a zkusit jej v jiném podání, než je „standard“ u většiny Čechů? 😊

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist