Jedeme na hory

Jedeme na hory
5 (100%) 1 vote

Hory zbožňuji především v zimě. Závěje, sluníčko, v noci vše rozsvítí měsíc. Letos jsem se vydala na hory i v létě a bylo to stejně úžasné. Možná o něco náročnější, jelikož jsem ze zimních sportů vyškrtla běžky a oblíbenou aktivitou v zimě jsou nyní sjezdovky, procházky, sáňkování s dětmi a lenošení. V létě se prostě chodí a chodí a chodí… dolů z kopce zase po svých… tělo bolelo, ale zážitek nepopsatelný.

1
Dvoračky

Byli jsme na Dvoračkách, abych byla přesnější Dvoračky u Rokytnice nad Jizerou. Horská bouda Dvoračky a Horský hotel Štumpovka leží v nadmořské výšce 1140m n. m. v Krkonošském národním parku na křižovatce turistických cest Dvoračky – Rokytnice nad Jizerou, Harrachov, Mísečky, Špindlerův Mlýn, Rezek.

2

Výlety

Naplánovat si výlet není nic složitého, jen pro méně zdatné doporučuji postupovat zvolna . Začít s půldenními výlety a navyšovat.
Můžete urazit 10 kilometrů, v polovině se stavit na kafíčko na Rezku a pomalu se vracet zpět. 6 kilometrový okruh k Huťskému vodopádu bude také příjemnou procházkou.
A když už jste v Krkonoších, proč nedojít až na Sněžku. Výlet je to nádherný, výhledům se nic nevyrovná. Jen se nezapomeňte kocháním a kráčejte kupředu. Máte před sebou 27 kilometrů.
Různě náročných výletů je z tohoto místa opravdu moc. Někomu bude stačit jen krátká vycházka po okolí, kde je les plný borůvčí a bublajících potůčků.

3
Výbava na hory
A teď to nejdůležitější. Pořiďte si kvalitní boty. To jestli budete mít triko s dlouhým rukávem, trenky nebo tepláky… je jedno, ale večer ucítíte nohy a pokud nebudete mít dobrou obuv, bude křičet celé tělo.

Chtěla jsem boty, které budou lehké a prodyšné, vhodné na hory, ale i do města. Vybrala jsem tenisky Coqui. Jsou opravdu lehoučké a vzdušné, díky otvorům se noha tak nepotí. Rychle schnou a vrchní část se lehce udržuje, stačí otřít a jsou jako nové. Podrážka je měkká, ale kamínky na cestě neucítíte.

Nemám to ráda, když má pár něco stejného, ale tady jsem neodolala a pořídila tenisky i příteli 
Pobyt na horách byl skvělý a už plánujeme další… Beskydy těšte se.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist